Skip to content

Сайт закрито
Як знімався фільм «Тіні забутих предків»
Тіні забутих предків80 років від дня народження Параджанова. 40 років — з часу виходу на екран фільму «Тіні забутих предків». Це круглі дати 2004 року. Прив'язка до ювілеїв геть необов'язкова. Але й самі «Тіні» постали з ювілею. Ідею кінострічки до 100-річчя Коцюбинського підкинули з його музею, що в Чернігові.

 
Оксана Забужко "Вони питають, чи єсть у нас культура"
Оксана ЗабужкоНеймовірна кількість сьогоднішніх українських проблем, пов'язаних із невизначеністю, ще й дотепер, нашого місця на міжнародній арені спричинена, на моє щонайглибше переконання, одним вельми сумним фактом – тим, що сучасна Україна не є культурною державою.

Українська держава за 15 років так і не зрозуміла, для чого державі культура, і з якої такої примхи навіть небагаті країни "вивертають кишені", щоб інвестувати в культурну політику. І нащо воно їм здалося, питається?

А тимчасом, відповідь лежить на поверхні. Головним "брендом" кожної країни є не її політичний устрій, не обличчя її правителів, і навіть, як це не парадоксально може прозвучати, не її економічне благополуччя й процвітання.
 
"Молоде радіо" презентує блок програм громадського мовлення
Молоде радіоУ четвер, 15 лютого, Хвиля української музики "Молоде радіо" презентує блок програм суспільно-інформаційного мовлення. Серед перших програм, які запускає радіо у цьому форматі, – щоденна інформаційна програма "Хроніка дня", ток-шоу "Політична реформа: що відбувається?" та перший в Україні тижневий огляд блоґів (інтернет-журналів) – "Блоґерський тиждень".

Програми "Молодого радіо" поєднуватимуть переваги як традиційного радіо, так і інтернету, і в цьому є унікальними для України.
 
«Файна» еволюція
ФайноВ одному зі столичних клубів відбулося музичне “хрещення” львівської рок-групи «Файно». Першими слухачами її дебютного альбому “І та любов” стали головний “вевешник” Олег Скрипка, музиканти з “Гайдамаків” і сестри-грузинки із “Горгішелі”, які завітали на презентацію.

“І та любов” об’єднала одинадцять пісень. Декілька з них – на вірші відомих українських поетів: “Сонця в калюжах” (Грицько Чубай), “Проникаю” (Юрко Покальчук), “Гамлету” (Назар Гончар). Тексти до композицій “Файно” і “Безсоння” написала вокалістка гурту Ольга Корнійчук, студентка ІІ курсу факультету іноземних мов Львівського національного університету ім. І. Франка. Як каже менеджер “Файно” Орест Смішко, слухаючи альбом, можна простежити за еволюцією групи, що створилася навесні 2003-го. Стиль збірки – рок, який місцями тяжіє до лірики, панку, фолку...
 
Російського кіна в Україні більше не буде?

З 1 вересня 20% іноземних фільмів у кінотеатрах та прокаті будуть дублювати державною мовою.

Відповідну постанову ухвалив на своєму засіданні Кабінет Міністрів, повідомив у середу віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

 
Українська десятка - 2005
В останню “Музичну скриньку” року традиційно кладемо десять дисків українських виконавців, які вийшли 2005-го, побували в рубриці "Львівської Газети" або просто запам’яталися найдужче.

 
Інтернаціональний талант
Інтернаціональний талантМистецтво. Його чудодійна сила творить дива, удосконалює світ и рухає людство вперед. Чи можна його використовувати у якості політичного засобу?

Ще б пак! У вітчизняному схибленому суспільстві може бути все. Автор нічого не має проти грамоти, врученої Володимиром Литвиним Микиті Міхалкову "За заслуги перед українським народом", але сам метр кіно не зрозумів, за які заслуги саме "перед українським", і чому йому випала така честь.

Усі знайомі почувши новину, майже обурювались: "за що?". Але це була тільки цнотлива прелюдія. Вернісаж гарних фільмів річ на сьогодні рідкісна, а тому особливо приємна.

 
"Тараса Бульбу" знiмуть росiяни! Зi Ступкою i Плiсецькою
Тарас БульбаПоки в Українi тiльки лаштуються фiльмувати "Тараса Бульбу", у Росiї вже знайшли кошти на цей грандiозний проект.

На екранiзацiю знаменитого твору Миколи Гоголя вже видiлили 12 млн. доларiв (За кiномiрками, це середньобюджетний фiльм).

Знiмати картину має режисер Володимир Хотиненко, автор сценарiю -- Едуард Володарський, композитор -- Родiон Щедрiн,художник -- Зураб Церетелi.
 
Прохолодне міжсезоння
Схоже, з першими снігопадами до зимової сплячки схильні не лише окремі тваринки, а й діячі культури. Порівняно з насиченим жовтнем, листопад виявився відносно бідним на мистецькі події, хоча інтриг і скандалів усе одно не бракувало.
 
У ролі Праги – Львів
lvivНа львівських вулицях розпочалися зйомки історичної мелодрами “Багряний колір снігопаду” режисера Володимира Мотиля (“Біле сонце пустелі”, “Зірка принадливого щастя”). Він же є і автором сценарію стрічки.

фото: Артем ПастухДія починається 1916 року й розгортається в середині 1920-х. В її основу покладено три романи однієї героїні. “Білий сніг – це незаймана природа. А багряний – колір війни, загибелі, страждань, прапорів революції. Фільм – історичний.

Сюжет охоплює десятиліття, з 1916-го до 1926 року. Моя героїня Ксенія Герстель шукає гармонію зі світом, але їй не пощастило – народилася не в той час.

 
<< Початок < Попер. 1 2 Наст. > Кінець >>

Результати 1 - 10 з 16
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top