Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура
Культурний часопис


Як знімався фільм «Тіні забутих предків»
Статті
Тіні забутих предків80 років від дня народження Параджанова. 40 років — з часу виходу на екран фільму «Тіні забутих предків». Це круглі дати 2004 року. Прив'язка до ювілеїв геть необов'язкова. Але й самі «Тіні» постали з ювілею. Ідею кінострічки до 100-річчя Коцюбинського підкинули з його музею, що в Чернігові.

 
Просто Ніна
Особистості
МатвієнкоМатвієнко Ніна Митрофанівна — українська співачка, народна артистка України з 1985, Лауреат Державної премія УРСР ім. Т. Г. Шевченка, 1988, Герой України. Народилася 10 жовтня 1947 р. в с. Неделище Житомирської області. З 1968 року, по закінченні вокальної студії при Українському народному хорі ім. Г.Верьовки, — його солістка. 1975 року закінчила Київський університет.

У репертуарі співачки багато народних пісень, серед них обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII—XVIII сторіччя. Ніна Матвієнко співробітничає з відомими вітчизняними композиторами сучасності; для неї пишуть свої твори Євгеній Станкович, Олег Кива, Мирослав Скорик, Ірина Кириліна, Ганна Гаврилець і багато інших.
 
Я, Богдан
Особистості
Богдан СтупкаВін же — Сильвестр Сталлонович

Богдан Ступка працював у своєму робочому кабінеті в Театрі імені Івана Франка. Він — його художній керівник. На великому столі в актора — безліч усіляких паперів. І я подумав, що їх вистачило би для спорудження греблі на невеличкій річці.

Актор щойно повернувся із Санкт-Петербурга, де знімається у фільмі «Ліцей». Кількаденна неголеність додавала йому особливого шарму.
 
Оксана Забужко "Вони питають, чи єсть у нас культура"
Статті
Оксана ЗабужкоНеймовірна кількість сьогоднішніх українських проблем, пов'язаних із невизначеністю, ще й дотепер, нашого місця на міжнародній арені спричинена, на моє щонайглибше переконання, одним вельми сумним фактом – тим, що сучасна Україна не є культурною державою.

Українська держава за 15 років так і не зрозуміла, для чого державі культура, і з якої такої примхи навіть небагаті країни "вивертають кишені", щоб інвестувати в культурну політику. І нащо воно їм здалося, питається?

А тимчасом, відповідь лежить на поверхні. Головним "брендом" кожної країни є не її політичний устрій, не обличчя її правителів, і навіть, як це не парадоксально може прозвучати, не її економічне благополуччя й процвітання.
 
"Молоде радіо" презентує блок програм громадського мовлення
Статті
Молоде радіоУ четвер, 15 лютого, Хвиля української музики "Молоде радіо" презентує блок програм суспільно-інформаційного мовлення. Серед перших програм, які запускає радіо у цьому форматі, – щоденна інформаційна програма "Хроніка дня", ток-шоу "Політична реформа: що відбувається?" та перший в Україні тижневий огляд блоґів (інтернет-журналів) – "Блоґерський тиждень".

Програми "Молодого радіо" поєднуватимуть переваги як традиційного радіо, так і інтернету, і в цьому є унікальними для України.
 
Павло Зібров: «Спочатку жінки, а потім - все інше»
Особистості
Павло ЗібровПро бюст і... найсексуальніший аксесуар

На тому концерті я познайомився з Муслімом Магомаєвим. Саме тоді він, метр естрадної пісні, подарував вказівку на все життя.
Сталося так, що я опинився з ним в одній гримерній. Зрозуміло, ми познайомилися, розговорилися. Після концерту Муслім Магомаєв, перебуваючи у гарному настрої і трішечки «підшофе», у тій же гримерній запитує мене:
— Пашо, ти ж — гарний хлопець, високий, з вусами. Напевно, на концертах жінки тебе люблять?!
Я зніяковів і тихенько пояснюю, що цей концерт для мене — другий, на якому виступаю професійно, як співак, бо я ще студент другого курсу, молодий.
— Нічого, — каже він бадьоро, — все буде дуже добре, у тебе все є! А зараз послухай дуже уважно: для того, щоб зал був твоїм, одного таланту і голосу мало. Потрібно зробити так, щоб тебе любили жінки. Коли виходиш на сцену, ти повинен брати не тільки голосом, а й «взяти очима» кожну жінку в залі, щоб вона відчула себе бажаною. Якщо зумієш — станеш зіркою.
Такого я ще не чув. Це було дивовижно... Його вказівка «брати очима» кожну жінку в залі стала для мене однією з головних.

 
Олекса Негребецький: «Пірати Карибського…» — не найкраща моя робота»
Особистості
Олекса НегребецькийОднією з родзинок новорічного телеефіру стала прем’єра на ICTV анімаційного шлягера «Шрек» — україномовну версію цієї стрічки здійснив перекладач Олекса Негребецький. Людина ця відома не тільки в своїх вузькопрофесійних колах. Нагадаємо, що з його легкої руки українською мовою заговорили на екранах герої таких популярних стрічок як «Альф», «Пірати Карибського моря-2», «Тачки»… В інтерв’ю «ДТ» пан Олекса зізнався, що цінить американську анімацію вище за голлівудські блокбастери, а також зауважив, що сьогодні серед освіченої аудиторії «не модно» взагалі дивитися телебачення.
 
Українська музика від Української Шари 2
Рецензії
Українська музика від Української ШариВипуск 2 "Dark Scene."

Другу збірку я вирішив присвятити вітчизняній "темній" сцені. Під такою назвою приховується найбільш неформатний пласт нашої музики, водночас найбільш "важкий", а також багато в чому найбільш прекрасний для мене особисто. Останнє здебільшого завдяки поєднанню найтяжчого звучання із прекрасним жіночим вокалом. Звісно, ґроул я теж люблю і поважаю. Але моя слабкість до важкої музики з жіночим вокалом дається взнаки... Отже, на цей раз слухаємо стилі gothic-rock, gothic-metal, death, grindcore і подібні, а також у якості бонуса - art-rock, melodic goth та gothic synth.
 
Українська музика від Української Шари
Рецензії
Українська музика від Української ШариВипуск 1 "Hardcore. Industrial. Nu-metal."

Розпочну із улюбленого. Тут дійсно є що і кого послухати. Наявність вже досить відомих в неформатних колах гуртів із чималою армією прихильників чітко свідчить про швидке кількісне і (головне) якісне зростання цього сегменту нашої музики. Отже, за абеткою.
 
«Файна» еволюція
Статті
ФайноВ одному зі столичних клубів відбулося музичне “хрещення” львівської рок-групи «Файно». Першими слухачами її дебютного альбому “І та любов” стали головний “вевешник” Олег Скрипка, музиканти з “Гайдамаків” і сестри-грузинки із “Горгішелі”, які завітали на презентацію.

“І та любов” об’єднала одинадцять пісень. Декілька з них – на вірші відомих українських поетів: “Сонця в калюжах” (Грицько Чубай), “Проникаю” (Юрко Покальчук), “Гамлету” (Назар Гончар). Тексти до композицій “Файно” і “Безсоння” написала вокалістка гурту Ольга Корнійчук, студентка ІІ курсу факультету іноземних мов Львівського національного університету ім. І. Франка. Як каже менеджер “Файно” Орест Смішко, слухаючи альбом, можна простежити за еволюцією групи, що створилася навесні 2003-го. Стиль збірки – рок, який місцями тяжіє до лірики, панку, фолку...
 
Сергій Жадан премію Бі-Бі-Сі проп’є
Особистості
Сергій ЖаданХарківський письменник Сергій Жадан, 32 роки, отримав премію ”Книга року-2006” української служби Бі-Бі-Сі. 10 тис. грн йому вручили за книгу ”Капітал”.

На що витратиш гроші? — цікавлюся.

— Це ж невеликі гроші. Проп’ю із друзями.
 
<< Початок < Попер. 1 2 3 Наст. > Кінець >>

Результати 1 - 16 з 43
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top