Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура
Культурний часопис


Каблук від бога
Особистості
StupkaРолями у фільмах „Водій для Віри” Павла Чухрая і „Свої” Дмітрія Мєсхієва „неврастенік із неґативною привабливістю” Богдан Ступка святкує один з найуспішніших своїх кіносезонів

Борис Хомич Тягно, курбасівський «березілець», а згодом вихователь Богдана Ступки в студії Львівського театру імени Заньковецької напучував свого учня фразою, яку найзнаменитіший нині український актор не втомлюється повторювати все своє творче життя. «Ступочка, – сказав йому якось вчитель (Богдан Сильвестрович вимовляє це лагідне прізвисько примружившись, мов ситий кіт), – роби на сцені те саме, що й у житті, тільки на каблук вище».
 
"Тараса Бульбу" знiмуть росiяни! Зi Ступкою i Плiсецькою
Статті
Тарас БульбаПоки в Українi тiльки лаштуються фiльмувати "Тараса Бульбу", у Росiї вже знайшли кошти на цей грандiозний проект.

На екранiзацiю знаменитого твору Миколи Гоголя вже видiлили 12 млн. доларiв (За кiномiрками, це середньобюджетний фiльм).

Знiмати картину має режисер Володимир Хотиненко, автор сценарiю -- Едуард Володарський, композитор -- Родiон Щедрiн,художник -- Зураб Церетелi.
 
Сашко Положинський: - "Набридло бути толерантним та миролюбивим Українцем"
Особистості
pologinskyЗ 27 листопада в Україні офіційно розпочалася передвиборча компанія. І зараз актуальне питання: -„Які партії будуть підтримувати українські виконавці?”. Сьогодні ми пропонуємо вам думку лідера гурту „Тартак” Сашка Положинського.

Після того, як розпочалася громадська акція „Не будь байдужим”, багато людей почали говорити, що це прихована політична агітація, але якої саме партії ніхто не міг второпати. Більшість схилялась до партії українських націоналістів. Тим більше, що гасло акції –„Ні малорісії, зробимо країну Україною!”. Багато „псевдоукраїнців” вважають, що це гасло звучить досить агресивно.
 
Прохолодне міжсезоння
Статті
Схоже, з першими снігопадами до зимової сплячки схильні не лише окремі тваринки, а й діячі культури. Порівняно з насиченим жовтнем, листопад виявився відносно бідним на мистецькі події, хоча інтриг і скандалів усе одно не бракувало.
 
У ролі Праги – Львів
Статті
lvivНа львівських вулицях розпочалися зйомки історичної мелодрами “Багряний колір снігопаду” режисера Володимира Мотиля (“Біле сонце пустелі”, “Зірка принадливого щастя”). Він же є і автором сценарію стрічки.

фото: Артем ПастухДія починається 1916 року й розгортається в середині 1920-х. В її основу покладено три романи однієї героїні. “Білий сніг – це незаймана природа. А багряний – колір війни, загибелі, страждань, прапорів революції. Фільм – історичний.

Сюжет охоплює десятиліття, з 1916-го до 1926 року. Моя героїня Ксенія Герстель шукає гармонію зі світом, але їй не пощастило – народилася не в той час.

 
Таїсія Повалій: «Моя дружба з Басковим не випадкова...»
Особистості
Повалій

—Пані Таїсіє, ви дуже чарівна... Такі жінки викликають заздрощі, далеко не завжди щирі. Ви не боїтеся зурочень, заклинань, пристріту?! І, врешті, розкрийте секрет своєї краси.
 
— Ні, я нічого не боюся, бо зі мною завжди Бог. А щодо краси, то щаслива жінка завжди красива, і я, власне, саме такою себе почуваю.

— Скажіть чесно: а кому вам хочеться позаздрити чи висловити комплімент?

— Ніколи не скупилася на компліменти, я завжди кажу те, що думаю. Коли мене переповнюють якісь почуття, я щиро виплескую їх на людину. Завжди відверта. І ніколи нікому не заздрю — навпаки: завжди радію за людей.
 
Станіслав Людкевич
Особистості
СТАНІСЛАВ ЛЮДКЕВИЧСтаніслав Пилипович Людкевич увійшов в історію музичної культури як видатний композитор, музикознавець, фольклорист, педагог і музично-громадський діяч. Митець прожив велике творче життя. Воно розпочалося ще наприкінці ХІХ ст., коли Станіслав Пилипович, щойно приїхавши  до Львова, взяв активну участь в організації ювілейного вечора І.Франка. Це було 1898 р. Тоді він виступив як диригент і композитор. На концерті прозвучав хор на Франковий гімн “Вічний революціонер”. Завершив свій творчий шлях Людкевич через 80 років після цього пам’ятного вечора.

У січні 1979 р. музична громадськість широко відзначала 100-річчя від дня народження корифея українського музичного мистецтва, народного артиста СРСР, лауреата Державної премії ім.Т.Г.Шевченка, професора С.П.Людкевича.
 
Валерій Шалига: «Вiнницька кiностудiя — це я!»
Особистості
Валерій Шалига Успішний актор і театральний режисер, Валерiй Шалига цілком би міг обійтися без такого перманентного головного болю — особливо в умовах провінції, — як мистецтво рухомого зображення. Не випадково митець напівжартома приказує: «Для мене театр — це жінка, кіно — коханка: живеш з однiєю, а бігаєш до іншої». Проте схоже на те, що всі свої сорок два роки він прожив з обома і не збирається поки що кидати ні першу, ні другу.

 
Твоя 35-та МОЛОДІСТЬ...
Статті
22 жовтня розпочне свою роботу Київський міжнародний кінофестиваль „Молодість”. Кінофорум, що є однією з найголовніших мистецьких подій Східної Європи, за традицією триватиме дев’ять днів. Наша редакція тим часом інформуватиме вас про найцікавіші події ювілейного 35-го фестивалю. Розпочнемо з конкурсної програми, а вже наступного тижня писатимемо про позаконкурсні покази в кінотеатрах. Рецензії на фестивальні фільми писатимуть знані українські кінокритики.

Крім того, до вашої уваги – інтерв’ю та нова фотоґалерея. Про все це наступного тижня, а сьогодні головні претенденти на „Скіфського оленя” та на 10 тисяч долярів США (із цього всього складається Ґран-прі „Молодости”).

 
Вибір-2004 для музикантів: гроші чи ідея?
Статті
На виборах 2004 року мистецький ресурс Януковича в основному становили представники української і російської попси.

Тут і персона нон-грата у більшості євроатлантичних держав за зв’язки з мафією Іосіф Кобзон, і російська група “Отпєтиє мошеннікі”. Їм так би мовити сам бог велів підтримати прем’єр-міністра з урахуванням його судимості. У концертах за Януковича брав участь і російський гурт “Балаган Лімітед”, уславлений хітом “Ти колєнкі моі не трєвож, ти мнє прямо скажи, чьо тє надо, чьо надо, может дам, чьо ти хош..”.

 
"Гадюкіни" повертаються
Особистості
Напевно, жодній людині у Львові, якій уже минуло 25 років, не треба пояснювати, хто такі "Брати Гадюкіни". Та навіть ті, кому 16-18, може, й докладно не знаючи їхньої творчості, усе ж вам скажуть, що це леґенда українського року. По десятиріччю "Гадюкіни" знову виступатимуть разом. Після такої довгої перерви успішно сходилися і виступали Deep Purple, Sex Pistols, The Who. На яке майбутнє сподівається леґендарний львівський гурт, "Поступу" розповів барабанщик "Гадюкіних" Лузя (Михайло Лунін)

 
<< Початок < Попер. 1 2 3 Наст. > Кінець >>

Результати 17 - 32 з 43
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top