Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура
Культурний часопис


Олег БІЙМА: «У нас — найбільш застійний час із часів застою»
Особистості
Олегу Івановичу, стало вже загальною тенденцією нарікати на нинішню ситуацію у вітчизняному кінематографі. Безумовно, кінопроцесу як такого в Україні вже не існує, але фільми все ж виходять. І деякі режисери — ви, звісно ж, в їхньому числі, вперто продовжують щось робити. Чи настільки невтішним є сьогоднішній стан справ? Як вам здається, чи можна пустелю, в якій ми опинилися, перетворити якщо не на «квітучий сад», то хоча б — на острівець життя?

— Ситуація дійсно вкрай погана. Ті особистості, які надзвичайно цікаво працювали років десять тому (В’ячеслав Криштофович, Роман Балаян і Юрій Іллєнко), ім’ям яких славний український кінематограф, тепер розгубилися, не знайшли себе в цьому часі. Це як поїзд з уповільненим ходом, ніби рухається, але вічно запізнюється. Як мені здається, ми всі дуже часто не здатні на внутрішню революцію, у тому числі — і в оцінці власного професіоналізму.

 
Катерина Степанкова: «У мене не дуже щаслива доля в кіно»
Особистості
Катерина Степанкова – донька знаменитого акторського подружжя Костянтина Степанкова і Ади Роговцевої. Не дивно, що стала актрисою. Ще в утробі матері вона виходила на сцену у знаменитій “Варшавській мелодії”. Тепер мама й доня разом грають “Варшавську мелодію-2”. Перший самостійний вихід на сцену Катя здійснила у ролі 9-річньої Лесі Українки у виставі Ірини Молостової за п’єсою Юрія Щербака “Сподіватися”. Була це сцена Театру російської драми ім. Лесі Українки, а Катя мала… 5 років. Потім було навчання у Київському інституті театру і кіно ім. І. Карпенка-Карого на курсі педагога Валентини Зимньої, приз за кращу жіночу роль на фестивалі “Відкрита ніч” у 1997 році в дипломній стрічці В’ячеслава Попова “Літо завжди минає”, роль Нелі у серіалі В’ячеслава Криштофовича “Під дахами великого міста” (партнерами Катерини Степанкової були Лариса Удовиченко, Володимир Горянський, Катерина Васильєва)… Потім – Театр Віктюка і ролі Бетті в “Бульварі Сан-Сет”, Джорджі у “Механічному апельсині”, Смерті в “Кармен”, Марго Фонтейн в “Рудольфі Нуреєві” та інші. Ми розмовляли з Катериною Степанковою за філіжанкою кави у затишному театральному кафе про долю актриси, про її прагнення і мрії, відчуття й переживання, про батьків, дітей, коханих і революцію...

 
Іван Миколайчук
Особистості
34 ролі в кіно, 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.

Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70 х років. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі: "Тіні забутих предків" (1964), "Сон"(1964), "Гадюка"(1965), "Комісари", "Бур'ян", "Анничка"(1968), "Камінний хрест"(1968), "Білий птах з чорною ознакою", "Захар Беркут"(1971), "Тривожний місяць вересень"(1976), "Пропала грамота"(1972), "Вавілон XX"(1979)… Він був особливий, народний, справжній, найкращий. "Я не знаю більш національного народного генія…До нього це був Довженко" - казав про Миколайчука великий Параджанов.

В його особі українська нація має світового невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух українців. Проте звання народного артиста Івану Миколайчуку так і не присвоїли, бо тодішні ідеологи винесли акторові вирок - "націоналіст". Державну Шевченківську премію Іван Миколайчук отримав вже посмертно.

 
Театр Лесі Українки – жертва дружби з Януковичем?
Статті
В Україні з’явилася нова мода – скаржитися на політичні переслідування. Хтось нарікає на те, що його позбавили посади, когось відрізали від бюджетних дотацій, декого, скажімо, Антимонопольний комітет Костусєва, вперше за 12 років раптом перевірили контролюючі органи.

Ці люди пояснюють свої біди стандартно: вони грали за іншу політичну команду, і тепер зазнають несправедливих принижень. Ця тактика стає дедалі популярнішою, і слідом за депутатами та екс-міністрами про політичний тиск заявляють ті, хто до політики не має жодного стосунку.

 
Ольга Сумська: «Найгірше для актора — це страх»
Особистості
Актори Київського національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки звернулися до Президента Віктора Ющенка із відкритим листом.

Зробили вони це зі шпальт американської газети “Вашингтон Пост”. А вчора дали з цього приводу у столиці прес-конференцію. Серед “підписантів” листа – улюбленці глядачів, народні й заслужені артисти України, зокрема Лариса Кадочникова, Давид Бабаєв, Валентин Шестопалов та інші, повідомляє прес-служба театру.

Театральна трупа стурбована долею свого колективу, який понад десять років очолює режисер, народний артист України, професор, академік Михайло Резникович. “Під час минулих виборів президента України, - йдеться у відкритому листі до Віктора Ющенка, - наш художній керівник підтримував кандидатуру вашого суперника. Для нас, як і для більшості театральної громадськості України, була шоком звістка про те, що одразу після виборів у нашому театрі почалася перевірка працівниками Генеральної прокуратури України, яка продовжується досі… Навіть за часів СРСР, при тотальному контролі з боку КДБ, не було подібних прецедентів втручання у життя театру”.

 
«Зцілення коханням» – з любов’ю від «Інтера»
Рецензії
Кохання - велике почуття. Видатні поети, письменники, музиканти, художники, скульптори всіх часів намагалися відчути його суть, підносили до небес, оспівуючи у безсмертних творах.

Наші сучасники продовжують їхню справу. Доказ того - поява на вітчизняному кінопросторі 105-серійної кінострічки “Зцілення коханням” виробництва телеканалу “Інтер”.

 
Ігор Білозір - білий птах української пісні
Особистості
24 березня народному артисту України композиторові Ігорю Білозору виповнилося б 50 років. Господь дарував його Україні якраз тоді, коли це було найнеобхідніше.

Серед сіризни буднів на зламі 70-80-х років минулого століття враз спалахнула Ігорева пісня, завирувала його “Ватра”, увібравши в себе саму сутність українську.

 
Олег Скрипка: Як рокер, що захищав свої культурні орієнтири, я програв
Особистості
Інтерв’ю з нагоди видання диску «Дух не вмирає, дух не згаса» (Пісні барикад)

— Хто автор ідеї та упорядник диску?

— Був у нас такий ностальгійний виступ, коли ми востаннє зібралися у наметовому містечку, перед тим, як його розібрали. І тоді Тарас Компаніченко, здається, сказав, що непогано було б записати ці пісні, які звучали на барикадах. Втім, ідея виникла якось спільно — всі її підхопили, не було жодних сперечань стосовно авторських прав. У мене був досвід, пов’язаний з виданням диску «Божичів», і все необхідне для запису обладнання. Кілька разів зібралися з хлопцями у мене вдома, посиділи, поговорили, поспівали, після чого я записав усіх конвейєром, досить швидко. Потім вибрав найкращі варіанти, а Макс Капуста зробив мастерінг.

 
Жерар Депардьє / Ми чекатимемо
Особистості
Французька мегазірка, актор, кулінар, винороб і просто бонвіван Жерар Депардьє відвідав столицю України.

УНІАНЦе його другий візит. Торік, теж у березні, він прибув на зйомки рекламного ролика, де заговорив українською.

Цьогорічний візит також пов’язаний зі зйомками в рекламі. Можливо, донедавна найкраще оплачуваний актор Франції вирішив коштом українських рекламодавців поповнити свій бюджет, адже, за даними часопису “Фігаро антрепріз”, згідно з підсумками 2004 року, він опинився лише на третьому місці за кількістю зароблених у кіно грошей.

 
Як “накрутити фільму” в Україні?
Статті
“Накрутити у наших обставинах кінову довгометражову фільму – це діло не легке.

Виконання фільмів, що їх оглядаємо у кінах, коштує не раз сотні тисяч, а то і міліони долярів”, – так розпочинається текст про перший західноукраїнський фільм “До добра і краси”, який вийшов на екрани 1938 р.

І хоча відтоді минуло майже сімдесят років, для українського кіновиробництва й надалі проблематично “накрутити фільму”.
 
Іван Гаврилюк - Сто облич у кіно і одне у житті
Особистості
Відомий кіноактор Іван Гаврилюк завжди залишається самим собою і не боїться наживати ворогів.
      
Кіноактор з депутатським мандатом Іван Гаврилюк не роздає інтерв’ю направо і наліво. Кожне інтерв’ю для нього, як він сам казав, це своєрідна сповідь. Перебуваючи у Львові (тут живе його мама), Іван Ярославович сам виявив бажання зустрітися з журналістом “Високого Замку”. Значить, щось на душі накипіло...

 
<< Початок < Попер. 1 2 3 Наст. > Кінець >>

Результати 33 - 43 з 43
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top