Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Різне
Різне
Живий голос Василя Стуса (2004)
Живий голос Василя Стуса (2004)Якість: MP3 128 kbps stereo
Тривалість: 58:27 хв.
Розмір: 55 Мб.

На диску «Живий голос Василя Стуса» поет читає власні вірші. Цей запис наприкінці 1960-х здійснив близький приятель В.Стуса Леонід Селезненко, а перезаписи зберігалися в Івана Калиниченка, Леоніди Світличної та Броніслава Омецинського. Оригінали запису представники КГБ вилучили у Л.Селезенка під час обшуку 1972 р. й не повернули. Реставрацію голосу Василя Стуса на благодійних засадах здійснила СП «Комора».
 
Іван Котляревський - Енеїда (2006)
Іван Котляревський - Енеїда (2006)Якість: MP3 128 kbps
Тривалість: 7 годин.
Розмір: 286 Мб.

Івана Котляревського називають основоположником нової української літератури. Недарма. Мабуть, як в Росії всі знають басні Івана Крилова, так в Україні всі знають "Енеїду" Івана Котляревського. Напам’ять, звичайно, ні – але кілька рядків, мабуть, пригадає кожен. Як і основні перипетії та характерні риси твору. Воно і не дивно. Люди завжди запам’ятовують речі, які їх дивують та веселять. "Енеїда" робить і те, і те сповна. Тут і серйозна основа – міфологія, якій вже не одна тисяча років. І чимале здивування – бо, погодьтеся, автор пропонує незвичний, сміливий погляд і на класичні сюжети, і на всю літературу в цілому.
 
Василь Земляк - Лебедина зграя (2006)
Василь Земляк - Лебедина зграя (2006)Якість: MP3 96 kbps stereo
Тривалість: 14 год. 22 хв.
Розмір: 609 Мб.

Мушу зізнатися, що свідоме знайомство з доволі вагомою часткою української літератури відбулося в мене без посередництва тексту, надрукованого на папері. Як виявилось, багато з моїх друзів знайомилися з нею так само – хоча всі ми читання і любимо, і практикуємо. Міняються часи... От і "Лебедина зграя" – з тих творів, які прочиталися вже пізніше. А спочатку, в даному випадку, було кіно. Славнозвісний "Вавилон ХХ" – стрічка, сповнена прозорої поезії та невимовних питань. Режисерська робота Івана Миколайчука, у якій він і одну з головних ролей зіграв. Втім, у цій книзі практично немає персонажів другорядних – кожен на своєму місці живе об’ємно, яскраво, глибоко. Наче і проста та розповідь, немає в ній візерунків словесних "заради красного слівця" – але в її неквапливій течії знаходиться місце для всього.
 
Лесь Подерв'янський - Збірка аудіо творів (2006)
Лесь Подерв'янськийЯкість: MP3 ~96kbps
Тривалість: 421:00 хв.
Розмір: 271 Мб.

Народився Лесь (Олександр) Подерв'янський 3 листопада 1952 року. Киянин. Мешкає на Бесарабці (раніше на Липках). Має дочку і дружину. Дружина, дід і батько Леся - всі художники, як і сам Лесь. Як і Тарас Шевченко, Лесь більш відомий завдяки своїм літературним творам, ніж картинам. Служив у армії з 1977 року. Там він почав писати історії з вигаданими героями та істотами в листах до товаришів. П'єси почав писати наприкінці 70х і на даний час написав більше 50.
 
Іван Франко - Зібрання творів (2006) Частина 3
Іван Франко. Зібрання творів 3Якість: MP3, 128 кб, моно
Тривалість: 12 годин
Розмір: 335 Mб.

Третя частина зібрання творів Франка – це дещо особливе. Дуже правильне. І, на мою думку, абсолютно необхідне. Не знаю, як для кого, а для мене з дитинства Франко – щось велике, серйозне, глибоке. Не легке зовсім. Не дитяче. Тільки згодом, у досить зрілому вже віці, я відкрив для себе Франка дитячого, Франка-казкаря. І, власне, досі тішуся з цього відкриття. Він зумів прості й відомі, здавалося б, речі і сюжети розповісти так... по цих казках проходить плавна, тонка межа між чистим фольклором та літературою – і немає перекосів у той чи інший бік, все гармонійно збалансовано. Це не просто гарні – це чудові, талановиті казки, вони прикрасять будь-яку, не тільки дитячу, домашню бібліотеку.
 
Багряний Іван - Тигролови (2006)
Багряний Іван - Тигролови (2006)Якість: MP3, 128 кб, моно
Тривалість: 12 годин
Розмір: 635 Мб

Людям старшого покоління, ймовірно, і автор Іван Багряний, і книга його "Тигролови" не надто знайомі. Принаймні, у нас – бо на Заході роман кілька разів перевидавався, користуючись попитом. Книга написана під час Другої світової війни, на літературному конкурсі 1944 року у Львові вона отримала першу премію. У цьому романі чи не вперше, за роки ще до Солженіцина, чесними словами сказано про табори радянські, про режим тодішній.
 
Остап Вишня - Мисливські усмішки (2006)
Остап ВишняЯкість: MP3 128 kbps
Тривалість: 8:08 год.
Розмір: 472 Мб.

Навіть і не знаю, чи був після Остапа Вишні в українській літературі хтось, подібний до нього – не манерою, звісно – вмінням літературно жартувати. Так, щоб от читаєш – і смішно. Особисто я з його творчістю познайомився завдяки моєму батькові. Який читав, сміявся і мені розповідав – бо багато оповідань знав напам’ять. Найбільше, мабуть, полюбляв саме "Мисливські усмішки". Це вже потім я узнав, що і в Остапа Вишні саме цей цикл був одним з найбільш улюблених.
 
Григорій Квітка-Основ'яненко - Конотопська відьма (2006)
Григорій Квітка-Основ'яненко - Конотопська відьмаЯкість: MP3 128 kbps
Тривалість: 13 годин
Розмір: 600 Мб.

Диск містить найбільш відомі та улюблені народом – а це, зазвичай, не одне й те саме – твори Квітки-Основ’яненка. Причому я впевнений, що назви цих творів знайомі навіть тим, хто їх і не читав, не бачив, і навіть дітям. От що значить – справжня класика. Одного тільки "Шельменка-денщика" особисто я бачив постановок десь п’ять-шість, причому половину з них – нещодавно. Не зникає цікавість до п’єси, не втрачає вона якоїсь своєї своєрідної актуальності.
 
Іван Франко - Зібрання творів (2006) 2 частини
Іван Франко - Зібрання творівЯкість: MP3 128kbps
Тривалість: 10 год. 33 хв. /11 год. 37 хв.
Розмір: 551/610 Мб.

Коли називають Івана Франка Каменярем, то, гадаю, мають на увазі не тільки відомий його вірш. Адже каменяр – то не просто людина, що робить грубу роботу. Це – людина, яка із твердої землі та натхнення творить звичайні хати та палаци для тіла людського. Франко із твердого слова та вогненної вдачі – творив оселі для людського духу. І не одну домівку він звів – цілі міста. Все в них є, для всіх знайшлося місце. І святе, і брудне, і гроші, і любов, і світла пам’ять, і чисте знання – правди.
 
Олександр Довженко - Зачарована Десна (2006)
Олександр Довженко - Зачарована ДеснаЯкість: MP3 128kbps
Тривалість: 4 год. 31 хв.
Розмір: 231 Мб.

Особисто для мене "Зачарована Десна" Олександра Довженка – і досі одна з найбільш улюблених українських книжок. Дуже ціную і поважаю подібну літературу – прозору і лагідну, м’яку, просту і глибоку. Саме в ній, як на мене, можна зустріти справжню, людяну мудрість. Не мудрування, не вихолощену філософію, не голі інтелектуальні сентенції та забавки для ерудитів – головною ознакою мудрості є любов. Не до когось чи чогось конкретно – любов як така. Саме вона здатна огорнути і когось, і щось – цілком, вповні. І саме її можна знайти у "Зачарованій Десні" – та й, мабуть, у всій творчості Довженка.
 
Леся Українка - Драматичні твори. Поеми (2005)
Леся Українка - Драматичні твори. ПоемиЯкість: MP3 160kbps
Тривалість: 10:51 год.
Розмір: 689 Мб.

Неможливо, мабуть, знати щось про українську літературу – і ніколи при цьому не чути про Лесю Українку. Зараз навколо неї час від часу намагаються роздувати скандали – про її радикальний фемінізм, про нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Хоча, власне, це є особистою справою кожної людини. Чомусь намагання створити скандал навколо тої чи іншої цікавої для історії та культури постаті – стає традицією. Прикрою. Втім, це пройде – як і все. Але поки іще не минула цікавість до, власне, творчості Лесі Українки – навпаки, вона повертається. Не тому, що так треба. Просто в її творах є правда, якої часто бракує літературі нинішній, яка десь і колись загубила вже цноту.
 
<< Початок < Попер. 1 2 3 4 5 Наст. > Кінець >>

Результати 23 - 33 з 45
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top