Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура arrow Особистості arrow "Гадюкіни" повертаються
"Гадюкіни" повертаються
Напевно, жодній людині у Львові, якій уже минуло 25 років, не треба пояснювати, хто такі "Брати Гадюкіни". Та навіть ті, кому 16-18, може, й докладно не знаючи їхньої творчості, усе ж вам скажуть, що це леґенда українського року. По десятиріччю "Гадюкіни" знову виступатимуть разом. Після такої довгої перерви успішно сходилися і виступали Deep Purple, Sex Pistols, The Who. На яке майбутнє сподівається леґендарний львівський гурт, "Поступу" розповів барабанщик "Гадюкіних" Лузя (Михайло Лунін)

-- Лузя, "Брати Гадюкіни" відроджуються. Це для Львова неабияка новина. Коли і де Ви плануєте виступати?

-- Заплановано концерти у Києві і Львові до кінця року, але точних термінів ще не визначено.

-- Скільки часу Ви разом не виступали?

-- Після того, як ми записали наш останній альбом "Щасливої дороги" і повністю переписали перший на студії "Коморі". Це було 1996 року.

-- Хто був ініціатором Вашого revival?

-- Усі, окрім Кузі (Сергій Кузьмінський -- фронтмен гурту. -- Авт.). Він ще давніше захопився електронною музикою, трансом і став у Києві дуже популярним ді-джеєм. Уже чотири роки він живе й успішно ді-джействує у Москві, а минулого, 2004-го, навіть завоював приз -- "Срібного слона" -- як найкращий ді-джей столиці. Але в останню мить його таки вдалося "вломити".

-- Як Ти думаєш, зараз "Гадюкіни" могли б виступати, писати нові альбоми і врешті конкурувати з такими гуртами, як ВВ чи "Океан Ельзи"? Адже свого часу Ви були не менш популярними, аніж вони?

-- Звичайно, я впевнений, що ми могли б зараз успішно творчо працювати. А щодо конкуренції, то мені здається, що це сказано неправильно, бо конкурувати можуть молоді групи, які тільки зростають. Ми ж про себе вже заявили достатньо.

-- А на якій музиці зростали "Гадюкіни"?

-- Ми виросли на Cream, Jetro Tull, King Crimson, Frank Zappa потім Nina Hagen, Stray Kats, Iggi Pop, Clash і ще дуже багато інших. У нас, у "Гадюкіних", усі музичні поліглоти, ми справді цінуємо гарну музику та вміємо її грати.

-- А як би Ти окреслив музичний стиль "Гадюкіних"? Адже Ви грали у рокенроловому, частково хардовому стилі, потім у Вас з'явилися елементи реґґі, ска, Ви використовували духові...

-- Гадюкінський стиль?.. Ми самі над цим довго думали і ось якось, коли приїхали з гастролями до Франції, то побачили афіші, де про наш стиль написали main stream. Я вважаю, що це найкраще визначення тої музики, яку ми граємо, бо хард, блюз чи рок-н-ролл лише частково відображають істину, а в мейн стрімі є всього потрохи, все те, що ми любимо. Але я хочу сказати, що цікавлюся і новими напрямками музики, зокрема електронною музикою. Зараз завдяки комп'ютеру щодругий може уявити себе класним композитором, а нові програми допомагають молоді ефективніше освоїти музичні премудрості.

Стьобу над рагулями не було

-- Окрім музики, для "Гадюкіних" була дуже важливою ідеологія, спосіб життя, дух. Якими вони були і якими залишилися?

-- Наш дух -- це дух 60-70-х минулого століття, це дух Вудстока, дух тих часів, дух свободи і музика, яка допомагає відчути його. Слухаючи тогочасну музику, поринаєш у минуле, і це дає тобі можливість виживати сьогодні.

-- Для усіх Ваших шанувальників завжди було надзвичайно цікавим, як народилася Ваша ідея "стьобу над рагулем", а саме -- використання у текстах Ваших пісень типового "приблатньонно-сільського" сленгу, адже це було надзвичайно успішною фішкою. Ви так "чотко" потрапили в струю, що дехто Вас критикував за це, а дехто вбачав у цьому навіть просування української національної ідеї?


-- Ми ні з кого не стібалися і не впроваджували жодних політичних ідей. Просто були молодими, тусовочними і винесли цей сленг з нашої типової тусовки, яка тоді оберталася навколо "Вірменки." Нам тоді було в кайф говорити сумішшю української, російської, польської і "діяспорної" мов, наприклад, "поїду на сабвеї". Це було в усіх на устах, це дуже класно лягало на музику. Цей стиль виник стихійно. Якось уночі біля Ратуші ми гуляли з нашою тусовкою, там тоді був Мефодій, Нонка Рижа та інші, і раптом нас осяйнуло -- "Лихо! Микола бомбу мав під стріхов". Спочатку народився приспів, а потім Кузя повністю написав текст. У жодному разі ми ні з кого не стібалися, просто цією мовою було легко спілкуватися і, здається, половина Львова до сьогодні її вживає. І ще важливо, що в наших текстах не було жодної непристойності: "Всьо чокто", "Арівідерчі, Рома", "Місько, вважєй" -- це все класні, цікаві речі. Ми були впевнені у тому, що робимо, і бачили реакцію публіки. Коли ти виходиш на сцену і стовідсотково впевнений, що люди люблять тебе, що буде повний аншлаг, то ти чудово зіграєш, ловитимеш від цього кайф і, найголовніше, гратимеш саме те, що тобі подобається. Більшого щастя для музиканта нема.

-- Повертаючись до музичного стилю... Чи не вважаєте Ви своїми послідовниками ВВ і "Мандри", адже в їхній музиці є щось Ваше, гадюкінське?

-- Щодо "Мандрів", то я взагалі не вважаю, що вони створили щось нове й оригінальне. Фома просто співає українські пісні. Але грати етнічну фольклорну музику на українські тексти -- це ще не все. А щодо ВВ, то вони виникли разом із нами і навіть трохи скоріше, у такому ж стилі тоді грав і гурт "Колежський Ассесор". ВВ уже тоді зі своїми "Танцями" були на піку популярності, коли ще грав Юра Здоренко, який зараз у гурті "Борщ". Вони мені зараз найбільше подобаються з-поміж усієї сучасної української музики. "Борщ" зараз просто пре і, я думаю, вони обов'язково здобудуть популярність, якнайкраще зможуть репрезентувати нашу оригінальну українську музику.

"Жалізова дупа" підкорила Пугачову

-- На початку 1990-х яскравою сторінкою у творчості "Гадюкіних" стало запрошення від Алли Пугачової виступати на її знаменитих "Різдвяних зустрічах" у Москві. Як Пугачова Вас вирахувала?

-- Коли Пугачова виступала у Львові 1989 року, їй хтось приніс багато записів тогочасних українських гуртів. Але тоді вона запросила на аудієнцію лише "Гадюкіних". Ми прийшли вдвох із гітаристом Андрієм Партикою. Вийшла до нас Пугачова з Рєзніком, усією своєю свитою і почала слухати наші записи. Найбільше її зацікавила "Жалізова дупа", і вона нас запитує: "Ребята, а что такое "Жалізова дупа?". Андрійко каже: "Алла Борисовна, это "Железная жопа". "Ах, как это интересно!". Покрутивши ще трохи наші записів, Пугачова запропонувала нам приїхати до Москви і виступити на "Різдвяних зустрічах". Ми, звичайно ж, погодилися. Нас тоді звинувачували, що ми нібито продалися москалям, але хочу сказати: ми дуже поважаємо Пугачову. Попри різницю у музиці, це наша людина. Вона свого часу грала в усіляких "тирловках" за двадцять копійок і чекала автобус, який не приїжджав, пройшла усі мідні труби шоу-бізнесу. Словом, це людина нашого племені, і до нас вона дуже добре поставилася, навіть запросила працювати у своєму театрі, але ми, подякувавши, відмовилися.

-- Банальне запитання: чому "Гадюкіни" розпалися, адже коли Ви припинили виступати, гурт був на піку популярності?

-- Треба сказати, що жодної творчої кризи у нас не було, навпаки, накопичилося багато музичного матеріалу, але це не знаходило свого виходу через банальні матеріальні і технічні причини. Ми грали і записувалися лише наживо, а реалізуватися у ті часи було дуже важко і дорого. Це зараз приходиш на студію, платиш сто доларів за годину і пишеш усе, що хочеш. Була ще одна вагома причина. Коли ми 1995 року записували наш останній альбом "Щасливої дороги " у Києві на студії "Комора", вже розпочався потужний кислотний, рейвовий рух. У Києві був тоді відомий музикант Толік Векслярський, у нього вперше в Україні з'явилися справжні фірмові ді-джейські примочки із вініловими креками та усім решта. Кузю дуже зацікавила оця рейвова кухня. Удень ми писалися на "Коморі", а після цього Кузя на всю ніч йшов на студію до Векслярського навчатися ді-джейського ремесла. Йому це дуже подобалося, і фактично він надав перевагу мертвій музиці, а не живій. І ось у нас концерт у Тернополі. Кузя, котрий тоді вже мешкав у Києві, приїхав і каже: "Хлопці, це наш останній концерт, ми більше не працюватимемо разом". Для нас це стало несподіванкою.

Усе покажуть концерти

-- Ти кажеш, що у Вас залишилося багато невикористаного музичного матеріалу і чимало нових ідей. Що заважає Вам не тільки відлабати концерти, а й записати альбом?

-- Дуже би цього хотілося. Ми дуже довго не працювали разом. Але я думаю, що коли ми знову вийдемо на сцену, вдихнемо цей запах сцени, а це так багато для музиканта, тоді зважимося на творчість. Іноді навіть проходиш біля вокзалу, вдихаєш такий близький тобі запах потяга, адже півжиття прожито на колесах, і тебе знову невідворотно тягне до цього життя. Але як буде далі, не знаю. Хотілося би сподіватися, що це не лише мрії. Все покаже концерт.

-- В якому складі відроджені "Брати Гадюкіни" вийдуть на сцени Києва та Львова?

-- Це буде Михайло Лундін на барабанах, Сергій Кузьмінський -- вокал, Павло Крохмальов -- клавішні, Ігор Мельничук -- бас, Кєша Верб'яний -- гітара. До речі, це наш останній гітарист, який записував наш останній альбом. Ну і духова секція -- відомі київські "Джанкой Бразерс". Я впевнений, що буде і аншлаг, і кайф, і все інше.

-- Що нового Ви внесете у свою музику?

-- Кістяк музики буде зразка 1989-го, але ми постараємося внести новий дух часу, нові темброві звучання, подеколи будемо експериментувати.
 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top