Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Різне arrow Книжки arrow Тарас Шевченко - Кобзар
Тарас Шевченко - Кобзар
Тарас Шевченко - КобзарФормат файлу: PDF
Сторінок: 624
Розмір: 4 MB.

Основу цієї книжки складають вірші, поеми та балади (1837–1861) великого українського поета Т. Г. Шевченка, що входять до програми середньої школи. Разом з цим представлені твори дають досить повне уявлення про творчість поета в цілому.

Тарас Григорович Шевченко (9 березня 1814 - 10 березня 1861) - відомий український поет, письменник, художник

Дата народження: 25 лютого (9 березня за н. ст.) 1814 р.
Місце народження: с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Дата смерті: 10 березня 1861 р.

Член Кирило-Мефодіївського товариства. Перебував на засланні в Оренбурзі (1847–1857). У творах на історичну тему показав боротьбу українського народу проти соціального й національ-ного поневолення. Стояв на позиціях державної самостійності України.

Шевченко Тарас (9. 3. 1814 — 10. 3. 1861), великий поет, художник, мислитель, борець за духовно-нац. і ,держ.-політ. відродження України. Серед клясиків світової літератури Ш. посів значне місце. Його твори перекладено досі більш як стома мовами, а сама бібліографія шевченківської бібліографії різними мовами сягає трьох сот назв.

Ш. народився у с. Моринцях на Київщині, в родині селянина-кріпака. Рано втративши матір, а потім і батька, він з дитинства зазнав багато горя і знущань. Працюючи і навчаючись у дяків, Ш. ознайомився з деякими творами укр. літератури, а відчуваючи Івеликий потяг до малювання, уже тоді робив перші спроби розпочати навчання у маляра. Коли Ш. минуло 14 років, його зробили дворовим слугою поміщика П. Енґельгарда в м-ку Вільшані. З осени 1828 до соч. 1831 Ш. побував зі своїм паном у Вільні, де, можливо, відвідував лекції малювання у проф. Віленського Ун-ту Й. Рустемаса. У Вільні Ш. був очевидцем рев. подій і міг читати патріотичні прокламації повстанців. З цього періоду зберігся малюнок Ш. «Погруддя жінки», що свідчить про майже проф. володіння олівцем...

 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top