Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура arrow Особистості arrow Сергій Жадан премію Бі-Бі-Сі проп’є
Сергій Жадан премію Бі-Бі-Сі проп’є
Сергій ЖаданХарківський письменник Сергій Жадан, 32 роки, отримав премію ”Книга року-2006” української служби Бі-Бі-Сі. 10 тис. грн йому вручили за книгу ”Капітал”.

На що витратиш гроші? — цікавлюся.

— Це ж невеликі гроші. Проп’ю із друзями.

А з ким товаришуєш?

— Буває, людина мені несимпатична. Але я все одно підтримую з нею зв’язок. Бо цікаве те, що вона пише. Дуже люблю спілкуватися з Оксаною Забужко. Вона ніби батарейка, від якої заряджаєшся. Останній раз бачились у Відні. Це була дивна поїздка. Лише один виступ і купа вільного часу. Довелось убивати час. Ми ходили по віденських виставках до самого вечора.

Коли ти зазвичай пишеш?

— Якщо кудись їду, завжди в дорогу беру ноутбук. Книжку ”Гімн демократичної молоді” написав у потягах й автобусах.

Чи правда, що судишся з Міносвіти?

— Хотів, — зізнається. — Але передумав. Міносвіти включило без мого дозволу вірш до шкільної хрестоматії. Він називався ”На цьому майдані все на диво пов’язане”. Написаний твір був 1993-го. Я — філолог за освітою. Знаю, що наші школи — кращий і найпростіший спосіб убити інтерес до літератури. У мене є здоровий інстинкт самозбереження. Тому я не хочу до хрестоматії.

Що плануєш видати найближчим часом?

— Прозу про Східну Україну. Думаю спочатку написати кіносценарій. А потім переробити його в роман. А ще пишу книгу віршів.

Цікавлюся, чи багато Сергій заробляє.

— Квартиру в Харкові маю, —відповідає неохоче. — Машина мені не потрібна, — веде далі. — Навіть мобільника не купую. Щоб ніхто не контролював. А раніше мав аж три мобілки.

Про особисте життя говорити не хоче. Жадан одружений із акторкою харківського театру ”Арабески” Світланою Олешко. Має сина Івана, 11 років. Подейкують, зараз Сергій проводить багато часу з молодою харківською письменницею Ясею Івченко. А його дружина Світлана — із актором театру ”Арабески” Михайлом Барбарою.
 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top