Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура arrow Рецензії arrow Українська музика від Української Шари
Українська музика від Української Шари
Українська музика від Української ШариВипуск 1 "Hardcore. Industrial. Nu-metal."

Розпочну із улюбленого. Тут дійсно є що і кого послухати. Наявність вже досить відомих в неформатних колах гуртів із чималою армією прихильників чітко свідчить про швидке кількісне і (головне) якісне зростання цього сегменту нашої музики. Отже, за абеткою.

***

Першим випало ознайомитись із творчістю "темної конячки" - ARS Nova.
Окрім власне альбому "Arsternativa" 2003 року, жодної інформації про них немає, як не прикро. Навіть назв треків альбому... Але послухати їх дуже варто, бо хлопи грають (грали?) цікавий техно-індастріел.

***

Другими йдуть досить відомі хлопи зі Львова із гурту Bazooka Band.
Гурт було створено літом 1997 року у складі Михайло Яремій (гітара), Юрій Ксенюк (бас), Арсеній Дмитренко (барабани), Ірина Бойчук (вокал). Взимку 2004 року після 2-х років співпраці розійшлася зі своїм вокалістом Денисом Слюсарчуком (Дені$ Remar).
Натомість дуже швидко знайшлася заміна, причому сам Денис допоміг її знайти - новим вокалером став Віктор Новосьолов (Бадиль), який паралельно співає в хардкор-бенді ANNA. Про Вітька і його гурт згодом.
Хлопи грають справжнісінький nu-metal. Раніше зловживали закосом під Slipknot, але на щастя перехворіли і зараз вже роблять щось своє. Встигли видати 2000 року альбом "Потвора" і зовсім нещодавно другий - "Діти асфальту". Другий альбом львівської nu-metal формації БАЗУКА БЕНД "Діти асфальту" - результат чотирирічної праці після оновлення складу групи і зміни напрямку музики, що стала ще швидшою та екстремальнішою. Слухачу пропонується 8 пісень (одна з них - кавер-версія групи Slipknot) загальною тривалістю близько 35 хв. Стиль музики можна охарактеризувати як екстремальний nu-metal. Текстова ж частина, здебільшого урбаністичного змісту, торкається зокрема проблеми виживання людини та її конфлікту з техногенним суспільством, її поразки і зневіри, коли представником нового покоління стає її дитина, що уже не має індивідуальності, обличчя і відчуттів, дитина, яке вже є не чим іншим, як частиною міського асфальту (характеристика від авторів).

У збірці представлені треки із різними солістами, тож слухачеві надається можливість самостійно оцінити зміни у творчості колективу.

Цілком реально скоро очікувати APE нового альбому. Не вистачає неформату Шарі :)

Склад:
Стоділко Тарас - вокал
Яремій Михайло - гітари
Шопа Роман - бас
Дмитренко Арсеній - ударні

Web-сайт: bazookaband.com

***

Третім за порядком, але не за значенням, йде дууже цікавенький столичний гурт Etwas Unders.
Ці хлопці та дівчата вже встигли відзначитися перемогою в цьогорічному українському відборі The Global Battle Of The Bands.
Коротка біографія з сайту гурту:
Гурт, який в майбутньому почав називатись Etwas Unders, зібрався в травні-червні 2004 року. Першими участниками гурту стали троє музикантів з діаметрально протилежних за стилем команд: гітарист — tearaway_Tea з гурту M.O.S.T. (alternative-punk-rock), бас-гітарист — Alice і барабанщик — Amadeus з гурту Гефсиманський Сад (progressive-metal).
З самого початку були ідеї розвинення гурту з nu-metal, post-grunge нахилами з фронтменшою на чолі. Так як з музикантами ситуація була визначенна, в продовж літа гурт почав активний пошук вартої дівчини на роль вокалістки.
На початку вересня Alice привів в групу Таню, яка задовільняла повністю всім умовам «конкурсної програми»: вміла співати і головне — ричати, мала гарну зовнішність, а також несподваний бонус — побриту голову. В той же час відбулися деякі зміни в головному складі. Гурт покинув «потенційний» (тому що з ним відбулась тільки одна репетиція) барабанщик Amadeus. Після деяких міркувань про можливість урізноманіти команду ще однією дівчиною, в склад увійшла дуже оригінальна і екстравагантна барабанщиця Scady (також, на той час, грала в гурті Ы, nu-school-hardcore). Хоч вона і не мала великого досвіду спілкування з інструметом (вчилась приблизно пів року), але показала дуже стійкий потенціал і сильне бажання, в результаті всі залишились більш ніж задоволені.
З новим складом гурт почав готувати свою програму. Вже 23 жовтня Etwas Unders (саме перед концертом була прийнята остаточна назва) мали нагоду виступити з такими відомими колективами як SkіnHate і Опозиція в києвському клубі «Shullavka». Концерт пройшов досить непогано, але через малу кількість пісень (кавер на Dry Kill Logic, майбутня Смолокурова Ідея, майбутня Отрута) — незакінчено і непереконливо. Через деякий час розійшлись дороги гурту і вокалістки, причини: деяке неспівпадіння поглядів на творчість і досить велику зайнятість Тані по-роботі.
Почались нові пошуки дівчини, яка була б не гірше попередньої. Нею виявилась Лєна, участниця екс-гурту Scream, яка була помічена і позитивно оцінена на концерті ще існувавшого її гурту в д/к КПІ. В такому складі Etwas Unders оновлює вокальні партії на попередні пісні і починає готувати інші. Вища музична освіта(по класу скрипки) і неабияке вміння співати і скрімити Лєни робить пісні більш вишуканими і незвичайними вплані вокальних партій.

Грають той-таки nu-metal, можливо альтернативу. Зважаючи на мою особисту слабкість до жіночого вокалу у поєднанні із важкою музикою - це п'ять. Адназначна :) Головне, що вони не зупиняються і кожен наступний трек кращий за попередній. Особливо варто послухати свіженький "Взаємообмін". З нетерпінням очікую кружальця від колективу.

Склад:
Марла (Білоус Лєна) — вокал
Alice (Шишкін Олексій) — бас-гітара
tearaway_Tea (Тютюнник Євген) aka Мостовський aka Жан — гітара
Scady (Абрамова Олена) — барабани (саме її фото обрано для "обкладинки" збірки ;) )

Web-сайт: etwas-unders.kiev.ua

***

На черзі гурт Factor 150 (Фактор 150).
Ось що вони самі про себе розповідають.
Гурт був заснований наприкінці 2002 року та складався майже з усіх членів першого складу гурту "Опоzиція". Перший концерт відбувся 27-го листопада 2002 року у "Скелі". В цьому складі гурт проіснував до червня 2003 року. За цей час гурт записав дві пісні для демо ("Труна" та "НЛП") та дав близько семи концертів з такими гуртами, як Deathdemona, Holy Blood, C.O., Пророки та ін.
Наприкінці травня 2003 року з гурту йде гітарист Сван і на його місце приходить Євген Керпатенко "Gas", а також добавляється другий вокаліст Юджин Шемігон. Після цього гурт почав робити новий матеріал та активно виступати на багатьох концертах. Гурт виступив з такими гуртами, як Rasta, Інший вимір, Popcorn та ін. В цей час гурт грає різнопланову музику від жорсткого панку до хардкору та nu-metal. Так гурт проіснував до кінця 2003 року, після чого розпався. Після його розпаду знов зібралась "Опоzиція" і майже усі пішли в її склад.
Залишились MaxFactor та Юджин, які на початку 2004 року вирішують відродити гурт і набирають нових музикантів. До гурту приходять нові барабанщик Rain, гітарист McDan та басист Max Z. З новим складом Фактор 150 починає грати трохи іншу музику - більш жорсткий nu-metal.
Після цього гурт переживає багато змін у складі. Наприкінці 2004 року гурт залишає Max Z, новим бас-гітаристом гурту став Кураков Костянтин "Кура". Влітку 2005 року гурт вирішує розстатися з вокалістом Юджином, який переходить до Опоzиції, на його місце приходить Макс "Twist". На початку 2006 року Кура разом з Максом "Twist" виходять зі складу гурту. Майже одразу після цього до гурту приходить бас-гітарист Влад, який також є басистом київського гурту "Не От Мира". У травні 2006 до гурту приходить вокаліст Микита. З цим складом гурт діє й донині.
Гурт готується випускати свій дебютний альбом, в який увійдуть нові пісні та дві пісні старої програми ("Труна" та "НЛП"), які були переосмислені по новому.

У збірці представлений один із вищевказаних треків під назвою "Н.Л.П.", як найбільш яскравий. Коли вийде кружальце - тоді й поговоримо докладніше. А також пару треків попередника гурту - Опоzиції.

Склад:
Микита - вокал.
Максим Жердецький "MaxFactor" - гітара.
Денис Сатірін "McDan" - гітара.
Влад - бас-гітара.
Вадим Федько "Rain" - барабани.

Web-сайт: factor150.com.ua

***

Наступний колектив - першопрохідці альтернативної української сцени Hate (ex-SkinHate).
Про цих хлопаків можна розповідати довго. В принципі, власне із них і почалося моє захоплення нашим неформатом, і цим все сказано.
Створено гурт було далекого 1996 року в місті Орджонікідзе. Відпочатку почали грати hardcore, останнім часом схиляючись до nu-metal. Всіляких змін у складі, гучних контрактів не було... та й біс із ними.
Якщо починати згадувати творчість СХ то можна натрапити на 2 чудових альбоми Війна в головах 2001 - висвітлення проблем всієї системи... ЦЕ ВСЕ СИСТЕМА, СУСПІЛЬСТВО - ЯКЕ ВЖЕ ВИСНАЖЕНЕ ЗОВСІМ... та альбом Квиток до раю 2002 року, висвітлення проблем особистості (Loki1zI).
З огляду на тематику та стилістику не дивним видається факт наявності величезної кількості лайки в текстах гурту, котрою в перших альбомах намагалися посилити емоційне навантаження слів. Треба зауважити, що це їм вдалося, і в часи поганого настрою чи стресу допомагають скинути негатив. Більше того, я сприймаю цю лайку як те, що іде від душі музикантів, вираження їх емоцій, а не тільки посилення слів.
В останньому альбомі хлопці подорослішали, музика стала важчою, слова більш серйозними. Втім втратився й деякий шарм тої молодої безпосередньості, притаманний раннім роботам. Проте тематика залишилася незмінною. Окрім того несподіваний бонус у вигляді ліричної пісні "Мєдляк"...

До збірки втрапили кілька пісень з різних періодів творчості гурту, а також бонусний трек - кавалок сольної роботи фронтмена гурту під назвою "Чорний дощ", із вокалом неперевершеного Прозорова (хто не знає хто це - читайте далі). Рекомендую прослухати треки в наступному порядку... для повноти відчуттів:
Skinhate - Бiль
SkinHate - нескінченна
Skinhate - Пустош
SkinHate - три місяці
SkinHate - Колискова
SkinHate - Мєдляк
Zh.K. - Black_Rain (feat_V.Prozorov)

SH вже викладалися на Шарі, ось в цій гілці форуму. Але там немає останнього альбому, тому при потребі можу викласти, тільки mp3, на жаль.

Склад:
Ж.К. - вокал
Степан - гітара
Кузьма - бас
Кухтя - ударні

***

Ось і дійшла черга до моїх улюблених львів'ян - надпотужного колективу під назвою АННА.
За матеріалами сайту групи.
Група з жіночим ім'ям утворилася 12 жовтня 2002 р. Засновниками стали Віктор Новосьолов та Підцерковний Юрій. Вони були вже знаними на той час особистостями - приймали участь у групі "Misery" та деяких музичних проектах Львова. Вітька - хлопець, що волає так, що люди в ах*є, та Юра - досить неординарна людина. Пізніше до гурту було запрошено барабанщика Вадіка та Мішу.
Щодо назви, то її вигадав Юра. Це абревіатура "Atomic Nuclear No-core-up-ted Attention". Але це в минулому, бо назву змінювати пізно. Тому АННА - це АННА, дивна для тяжкої альтернативної групи назва, яка для кожного означає щось своє. Та й взагалі, чому вона має щось означати. Це просто роспізнавальний код серед цілої купи інших груп та виконавців.
Перший репертуар групи був досить тяжким, стьобним, місцями агресивним, місцями одноманітним та примітивним. Якщо рівняти з чимось, то це такий собі Soulfly, Machine Head, Pantera та трошкі нью-метала. Вже 1 лютого 2003 року АННА дає свій дебютний концерт в місцевому рок-клубі "Ф.І.Р.А". Хлопці довго готувалися до концерту, хлопці намагалися показати себе з кращої сторони, хлопці відкривали концерт... хлопців не зрозуміли! Не падаючи духом, аннавці розпочинають концертну діяльність.
В лютому 2004 року було здійснено перший демо-запис. Того ж літа АННА записує альбом "Проба", котрий не випустився на лейблі через низьку якість запису.
Наступні місяці група виступає в різних містах західної України... і впадає в кризу. Виправляє ситуацію прихід гітариста Сергія Нестеренка, що приніс із собою свіжі ідеї та ентузіазм до роботи. Тоді і з'являються демки "Яма" та "Ніж".
Через деякий час групу покидає засновник - Юра. Решта хлопців продовжують готувати нову програму. Влітку того ж року з'являються пісні "Мовчи" та "Чортищо".
2005 рік стає значно вдалішим: група розширює географію концертів, та (головне!) повертається Юра.
Зараз група продовжує активно працювати над матеріалом для альбому та, звісно, виступати.

До збірки увійшли вже згадані треки. Особисто я вважаю АННУ найкращою nu-metal командою України на даний момент та з нетерпінням очікую на вихід альбому.

Склад:
Віктор Новосьолов - вокал
Сергій Нестеренко - гітара
Михайло Сало - бас
Вадим Баюк - барабани
Підцерковний Юрій - гітара

Web-сайт: annaband.net

***

Наступний гурт - кияни Армада.
Створено її було в далекому 1995 році в місті Слав'янську. Спочатку грали вони дум (doom) із жіночим вокалом, але потім вирішили змінити тему і почали грати індастріел. 1997 року переїхали до столиці із наміром завовати останню, але більш-менш процес пішов не одразу, а альбом вдалося видати аж 1999 року, він називався "5+5".
Опісля цього вже почався ріст, особливу цікавість до групи проявили в Москві, що не дивно - за весь час може три-чотири пісні українською. Далі були альбоми "Нежность"(2002) та "Salt" (2005).
Як би там не було, але грають вони цікаву, доволі якісну суміш індастріела, хардкору та нью-металу. Тож послухати варто. До збірки потрапили треки із різних альбомів, котрі дають можливість сформувати враження про цей непоганий гурт. Чимала заслуга в оригінальності належить вокалістові - у Тарасова незвичний вокал, що інколи дуже цікаво слухати.

Склад:
Кадім Тарасов - вокал
Денис Рискаль – гітара
Алекс Таряник – бас
Андрій Малигін – гітара
Ігор Лященко – барабани

***

Ще одні львів'яни в збірці Верховна зрада.
За матеріалами сайту групи.
Вибухонебезпечна п'ятірка "Верховна зрада" зародилася у Львові, де й продовжує активно діяти дотепер. Серед своїх колег по рок-цеху вона вирізняється цілеспрямованою позицією, поміркованим патріотизмом, безкомплексністю та безкомпромісністю – саме це дозволило групі завоювати популярність у музичному середовищі рідного міста та за його межами.
Назва "Верховна зрада" з'явилася всього за півгодини до прем'єрного виступу – в клубі-кафе "Лялька". Тоді ж відбувся перший скандальчик, про який навіть написали у газетах – група споганила виступ хед-лайнерів концерту "Без Цукру", бо публіка вимагала "ВЗ" на сцену.
Наступний вихід також ознаменувався ексцесом – через заборону керівництва Палацу культури імені Гната Хоткевича, де відбувався концерт, використовувати у піснях ненормативну лексику (простіше кажучи, матюки), Лаврін на ходу заміняв усі негарні слова в текстах словом "суркіс!". Публіку це завело, проте організаторів не задовільнило – зрадівців попросили геть вже після першої композиції.
Надалі команда зарекомендувала себе як активний учасник рок-концертів у Львові та за його межами. У їх активі – виступи в тій же "Ляльці" та "Фірі", де розгромили найбільшу кількість апаратури за всю історію рок-клубу. Група двічі брала участь у фестивалі "Тарас Бульба" в Дубному, є дипломантом черкаського фестивалю "Золотий дощ".
В історії групи були різні епізоди: від побоїща з агресивно настроєними пацанчиками під час невдалої спроби організувати рокотеку в кафе лісо-технічного університету до повного фурору на фестивалі "Rейвах" у Тернополі, де "ВЗ" чудово спрацювалася з відомим київським художником-перформенсистом Геннадієм Гутгарцом. Зрештою, якщо треба, команда може влаштувати перформенс і самотужки. Під час одного з виступів у "Ляльці" хлопці вийшли на сцену в масках наших коханих політиків.
Щодо самої кухні, то слова пісень пишуть переважно Лаврін або Вітя, рідше хтось з друзів чи класиків, як от колишній мер Львова Василь Куйбіда. Втім, автором текстів "ВЗ" може стати будь-хто – від Бенні Бенассі до адміністратора їхнього офіційного сайту. Тематика текстів чітка й цілеспрямована: соціальні проблеми, бідність у державі, наша славна влада. Хлопцям подобається місія за допомогою іронії, а то навіть сарказму, привертати увагу публіки до повсякденних проблем, чого більшість у своїй творчості стараються уникати.

Як видно з попередньої розповіді - ВЗ веселі хлопи, що й підтверджують два треки у збірці.

Склад:
Юрко Лаврін - вокал
Тарас Рибка - бас
Вітя Нагорний - гітара
Денис „ДіСі” Столяров - барабани

Web-сайт: zrada.narod.ru

***

Як виявляється, чернігівщина також багата на неформатні таланти, до вашої уваги Димна Суміш.
Ось враження одного з фанатів... Є гурти, які можуть подобатися. Є гурти, які можуть щось зачіпити в душі. А є гурти, які рвуть на шмаття. Саме про такий гурт сьогодні і піде мова. Історія гурту з Чернігова «Димна Суміш» почалась з виступу на «Червоній Руті - 99». Після чого група поступово набирає оберти, виступаючи на фестивальних та клубних майданчиках України («Перлини сезону», «Чайка», «Нівроку» і т.д.). Роки роботи над собою зробили гурт одним з кращих альтернативних гуртів України. Зараз «Димна суміш» - це вже команда з ім’ям, навіть з армією шанувальників. Музика гурту – цу дійсно якась суміш реп-кору, гранжу, фанку та ще не зрозуміло чого. Все це подається з якоюсь чумовою енергетікою. І якщо була би премія «Найбільш енергійний гурт», то він без сумніву дістався би хлопцям з Чернігова. Щоб переконатися в цьому треба хоч раз відвідати їх концерт.
І трохи історії...
З яких би точок зору не аналізувати цю групу, зрозуміло, що за нею стоїть незаперечний факт рокмузики. І якщо і існує "мовне визначення” стилю музики, що посприяло б розумінню їхньої творчості, то це назва, яку вони самі для себе придумали -"димна суміш”. Одним з досить цікавих аспектів останнього часу, полягає в тому, що назва "димна суміш” вже забарвлена таємницею, не дивлячись на те, що виникла вона не так вже і давно. Існує багато легенд, які б могли пояснити саме таку назву: одні стверджують, що це все страшне наркоманське минуле, пам'ять про яке лишилась тільки в назві, другі – що назва така пояснює експерементальний підхід музикантів до своєї творчості, в якій присутні інградієнти усіх стилів і напрямків музики, треті – це дим від прянощів Сходу, що останнім часом все частіше помітний на концертах. В будь-якому випадку, це все може бути вагомим аргументом, як і те, що все в житті плинне і з часом перетвориться на дим...
Зрештою, в кінці 90-х було мало українських рок груп, які б сильно захопили уяву молоді, в порівнянні з високоякісними інвалютними аккордами, і за звучанням і за ідеями. В той же час чернігівська група "Димна Суміш” мала незаперечну перевагу – справжню щирість своїх текстів, справжній драйв у своєму звучанні. Новітній погляд на те, якою має бути українська андеграунд рок-група різко відрізняла її від інших груп 1999 року, що і принесло їй перемогу на фестивалі "Червона Рута 99”. Можемо вважати це початком створення групи і впевненого утвердження на музичному просторі України. Тут буде доречно пригадати Соню Пащенко та Женю Вировця, які поруч з Сашою Чемеровим були вокалістами в групі зробили неоціненний вклад в творчу діяльність групи, як то загадковий музичний інструмент "віровец”. Після того було безліч музичних конкурсів, фестивалів і перемог, як і змін в складі "Димної Суміші”. Пісні того часу лишилися лише в пам'яті багатьох відданих шанувальників і в приватних колекціях одиниць.”Все хороше, що ви можете почути в нашій музиці - це від бога. Все погане - від нас”-каже група. В будь-якому випадку це вже інша суміш... (Кость Хільов)
Ще цікавий факт - хлопці є вегетами. Це не тільки фізична характеристика (раціон), але й духовна, що звісно накладає свій відбиток на творчість гурту.

Наостанок, хотілося б згадати слова із їх пісні "Стіна", котрі дивним чином запали в душу, можливо завдяки своїй щирості чи влучності... але несуттєво, варто просто послухати
"Як же так?! Ты смієшся?
А я тебе майже кохав..."

Склад:
Саша Чемеров - вокал, вировець
Олександ Гущин – барабани
Сергій Мартинов – гітара
Ігор Гержина – бас

Web-сайт: dymnasumish.com.ua

***

Ще одні кияни - Енолла.
Історія гурту починається у 2002-2003 роках, коли декілька юнаків вирішили грати український варіант важкої музики. Оскільки до того хлопці грали у різних гуртах, шо були стилістично фронтальними, музиканти стали поєднувати у своїх піснях різні напрямки рок музики: від легкої лірики до важкого напору. Але головне - своє, щось нове. Час плинув,змінювався склад гурту, музика та ідеї. Із появою нових здобутків (майже цілковита зміна складу, зміна назви) гурт став тим чим є зараз. Працюючи над новими піснями хлопці відігрують всі можливі концерти та фестивалі. У 2005 році гурт почина займатися студійними записами своєї творчості. Так завдяки співпраці з White Studio (Київ) у 2006 році зявилися треки Сніг та Віч на Віч. Самі хлопці називають свій стиль - «лірика важкого формату», адже кожна пісня є чимось окремим, а пов'язати всі пісн гурту можна лише таким означенням.

Мушу зауважити, що гурт нібито не вчора з'явився, але не надто радує кількістю пісень. Втім, бере своє якістю! Ці треки варто послухати, особливо "Віч на віч"

***

На черзі представники Івано-Франківська Карна.
Це український альтернатив-ньюметал (ukrainian alternative-numetal). Але починалося все інакше, ще 1997 року. У квітні бассист Гоблін зібрав команду з трьох чоловік і надав їй назву «Карна»… початок був класичний для нашої країни: гітари по типу «Урал», страшна ударна установка і т.і….. Вокалістом став сам Гоблін а гітаристом і вокалістом одночасно став Саша Меркулов. Група почала грати важку музику у стилі folk metal або навіть folk black-death metal!!!
Після ряду змін у складі восени 2000-го Карна отримала 1-е місце у відбірковому турі «Червоні Руті», а «взяла» лауреатів у декількох регіональних фестивалях і літом 2001- отримає дипломанта на фіналі «Червоної Рути» у Києві. Наступив найтяжчий період життя групи…Карна більше не могла себе реалізовувати в старому музичному стилі…і наступив піврічний період пошуків і одночасної депресії…але був і світлий момент - це створення свого фестивалю «Рок-Вибух», який вперше відбувся 5 вересня 2001-го у к-трі «Космос» в приміщенні дискотеки «Ура».
Команда до сих пір кидається із сторони в сторону, шукаючи себе у новому музичному напрямку. Тим не менш весною та літом 2003-го іде запис дебютного альбому, концерти у Львові, Тернополі, Бережанах. На «Тарасі Бульба-2003» серед 36 учасників Карна отримує Гран-прі фестивалю. 30 вересня у Івано-Франківську Карна презентувала свій перший альбом «Летимо» виданий на СД. Потім були презентації у Львові та Тернополі. Музику крутять радіо України (sic! - прим. trovich).
На даний момент команда активно працює над створенням другого альбому.

У збірці представлені два треки. Старенький та відомий "Ми будемо разом" та свіженький "Моя мила".

Склад:
Льоша – вокал
Влад - гітара
Макс – бас
Нік – барабани

Web-сайт: karna.com.ua

***

На черзі представники незвичного жанру для України, християнська альтернатива Пророки.
Все почалось із вуличного проекту Street Prophets, створеного в Києві у складі вокалістів Snok`а і Wiseman`а. Вже пізніше, з плином часу, вони познайомилися з рештою хлопців: Vi2Gan`ом, Пашtet`ом, Диmon`ом и Tools`ом.
Дата 1 червня 2003 року вважається офіційною датою створення групи, з неоднозначною назвою Пророки.
Музика Пророків досить неоднозначна, але вельми якісна. Зазвичай спочатку народжується музика, а вже потім на неї накладуються слова. Як кажуть самі хлопці, загальний смисл їх пісень - це життя людини, її мета, біль, радість й переживання.
Група вже випустила невеличким тиражем альбом "Творение" (2004), але збирається його перевидати, а також готує новий альбом.

Склад:
Snok - вокал
Wiseman - вокал
Пашtet - гітара
Діmon - бас-гітара
Vi2GaN - ударні
Dj Tools - Dj

Web-сайт: proroki.com.ua

***

Ну і нарешті, хедлайнери української альтернативної сцени - ТОЛ.
Групу було засновано в Києві 22 травня 2003 року молодими музикантами із різних міст України. Це "Прозоров" (Василь Переверзєв) та KNOB (Сергій Любинський) із Кривого Рогу, котрі вже деякий час мріяли про створення групи з такими ідеями та музикою. Також це "Дакіла" (Євген Петрусенко) із Павлограда, "Джимбо" (Дмитро Дзюба) та Разборчивый (Юрій Іщенко) із Токмака Запорізької області, Dіgіtol (Олександр Козярук) із Кіровограда, котрий замінив на початку 2005 року в групі діджея МакБіта. Практично всі на той час вже пограли в різних групах, та ще й на інших інструментах. Четверо із музикантів - студенти Національного Університету культури та мистецтв.
Групі вирішили дати назву ТОЛ (скорочена назва вибухівки - тринітротолуола).
Група грає дійсно вибухову важку альтернативну музику, яку створюють всі разом. Тексти про боротьбу людини із зовнішнім і внутрішнім світом на українській і російській мові переживає і пише Прозоров. У деяких текстах присутня ненормативна лексика, не вульгарна, але як вираз емоцій. «Знавці» визначають стиль гурта як альтернативну долю або ню-метал. З перших же репетицій хлоп'ята починають робити свої пісні, так і не погравши кавер-версій на класиків жанру як більшість молодих колег. Виступають на різних альтернативних вечірках, де завойовують увагу меломанів.
Перші демо-записи групи були записані і зведені KNOBом на домашній студії. Їх якість була такою високою, що інші групи вже б випускали альбом. Але не ТОЛ. Хлоп'ята розуміли яким повинен бути саунд дебютника і чекали студійної роботи. А у той час декілька треків стали доступними і популярними в Інтернеті на сайтах музики неформату і особистій сторінці KNOBа. Багато тисяч користувачів ознайомилися з творчістю групи і реагували на неї по-різному. З'явилися прихильники і критики, які називали групу «клонами» і інше. Кожним своїм кроком Толовци доказують, що ця схожість тільки стилістична. Інтернет зіграє велику роль в просуванні гурта, а теми і новини від Толу стають популярними на багатьох музичних сайтах.
Першу річ групи - «Самознищення» вирішено якісно записати і зняти на неї відеокліп. За допомогою Влада Ляшенко, який з часом стає продюсером групи, це було зроблено. Відео кліп знімається практично власними силами, але на стадії монтажу група звертається до Віктора Придувалова, який є одним з провідних кліпмейкеров України. Придувалову пісня і якість зйомки сподобалися і він робить монтаж відеокліпу. Кліп Тола - «Самознищення» припав до душі телеканалу «Ентер-мьюзік» і його глядачам, які були здивовані якістю вітчизняного матеріалу і новаторством і тримали тривалий час своїми голосами (за допомогою платних SMS) це відео на верхівках чартів телеканалу. Кліп з'явився в ефірі в липні 2004 року, а за підсумками року зайняв 4 місце в загальному чарті телеканалу. Для більшості інших телеканалів і радіостанцій музика команди є неформатом, але це не заважає амбітним музикантам. Відео стає доступним користувачам Інтернету і його викачують тисячі разів. Ця пісня і дещо інших входять в різні збірки нової української музики. Після вдалого відеокліпу групу запрошують в різні міста України на фестивалі. Вони беруть участь у фестивалях «Інший Вимір» (м. Луцьк), «Рок-вибух» (м. Івано-Франківськ), «Нівроку» (м. Тернопіль) і інших. Публіка від Толу в захваті. Група бере участь в першому українському фіналі усесвітнього конкурсу «The Global Battle Of the Bands» в 2004 році. Поважне жюрі, для якого виступ команди був прем'єрою, високо його оцінює і виводить ТОЛ за сумою балів на 4 призове місце. Це гарантує участь ТОЛУ у фіналі 2005 року.
Окрилені успіхом ТОЛівці шукають студію для запису дебютного альбому. Продюсер групи знаходить достатнє фінансування і підтримку. На студії «Adіoz» записуються «Хто Я» і «Капітулюй». На «Хто Я» Віктор Прідувалов і «Re:evolutіon studіo» знімають концептуальне відео, яке відразу очолює всі чарти на «Ентер-мьюзік» і тримається сім тижнів на їх верхівках. «Капітулюй» з часом входить під номером 1 в українсько-російську збірку альтернативної музики. У лютому 2005 року хлоп'ята потрапляють на «Whіte Studіo» до Олега «Білого» Шевченка. Після знайомства із студією і людьми, які там працюють, вирішено писати дебютник Тола саме тут.
Робота над диском продовжувалася 8 місяців. Записалися швидко, але зведенню було приділено багато часу і увагу. Не обійшлося без новаторства і експериментів. Наприклад, при записі барабанів було задіяно 20 мікрофонів. Саунд-продюсерами альбому виступили KNOB і Олег Білий. Матеріал вийшов настільки потужним, що можна з упевненістю сказати: «такого в Україні ще не записували». Альбом спочатку вирішено назвати «караок», але потім назва без афішування змінюється на «Синдром Бажання». Аудіо пірати, які вже поширювали демо матеріали як повноцінний диск, почали продавати «караок» з невизначеним наповненням, але це не був повноцінний студійний матеріал. Презентацією студійної роботи став новий відеокліп «3-кі», який змонтував Прозоров із зйомок виступів Толу. Зйомки зроблені Владом Ляшенко на більш як 20-ти виступах. Прем'єра кліпу відбулася в листопаді-грудні 2005 року на сайтах і телеекрані. Дата реліза була призначена на 7 грудня. На день виступу групи в Лондонській «Асторії» на усесвітньому фіналі «The Global Battle Of the Bands - 2005», як переможця української частки - «кращої нової групи України». Таке звання отримує переможець національного фіналу. Перемога в національному фіналі видалася Толу нелегкою (із-за великої конкуренції у декількох команд), але була прогнозованою. Виступами на фестивалях «Мазепа-фест» (м. Полтава) і «Пікейні Жилети» (м. Одеса) група вже показала високий рівень професіоналізму і була тепло прийнята численною публікою. І тому високі оцінки поважного жюрі, половина з якого поставила Толу вищий бал, мало кого здивували. Тим більше, що виступ у фіналі був одним з якнайкращих і шокувало публіку і колег-музикантів. Преса також дуже схвально відреагувала на вибір жюрі.
7-8 грудня 2005 року в Лондонській «Асторії» відбувся світовий фінал «The Global Battle Of the Bands». Групи-переможці 24 національних фіналів зійшлися в боротьбі за головний приз 100 000 доларів США і світове турне. Впродовж 6 годин вони доказували поважному жюрі хто з них якнайкращий, а глядачі знаходилися в постійному драйві. Склад претендентів був дуже сильним і яскравим, і жюрі було нелегко визначити переможця. Жюрі, до складу якого входили продюсер Steve Lіllywhіte (U2, Rollіng Stones, Talkіng Heads і ін.); Glen Matlock (гітарист Sex Pіstols); музичний журналіст Rhodrі Marsden (The Іndependent); співачка і автор Kate Havnevіk (Royksopp, Moby і ін. ) і голова компанії A&R at Sony Europe Mіck Feldman, назвало переможцем групу Kopek з Ірландії, а українську команду ТОЛ визначило четвертою з кращих нових груп миру. Притому ТОЛ єдині з учасників, які не співали англійській мові. Безумовно це досягнення групи і її визнання в світі.
Український реліз дебютника ТОЛ «Синдром бажання» відбувся 18 січня 2006 року на лейбле «Moon Records». У перший же день за декілька годин весь тираж був проданий...

Власне... додати нічого. Треба слухати. До збірки увійшли як треки з альбому (вже був на Шарі), а також демки. Коли мені все ж вдасться забрати свого диска, обов'язково буде APE "Синдрому бажання".

Склад:
Prozorow - вокал
KNOB – гітара
Dakila - гітара
Джимбо – бас
Разборчивый – ударні
Digitol – вініли ти семпли

Web-сайт: tol.net.ua

***

Корисні посилання та джерела інформації:
http://www.neformat.com.ua/bands.php
http://www.neformat.com.ua/forum/forumdisplay.php?f=47
http://www.froster.org/modules.php?name=Bands
http://rock.lviv.ua/
http://moshpit.ru/
http://rock.kiev.ua/klub/
http://ps.org.ua/
http://community.livejournal.com/ua_music/
http://www.pisni.org.ua

Збірку укладав Сергій Галашин aka trovich. Побажання, подяки та погрози надсилати на електропошту mail(пес)galashyn.com

 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top