Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура arrow Рецензії arrow Українська музика від Української Шари 2
Українська музика від Української Шари 2
Українська музика від Української ШариВипуск 2 "Dark Scene."

Другу збірку я вирішив присвятити вітчизняній "темній" сцені. Під такою назвою приховується найбільш неформатний пласт нашої музики, водночас найбільш "важкий", а також багато в чому найбільш прекрасний для мене особисто. Останнє здебільшого завдяки поєднанню найтяжчого звучання із прекрасним жіночим вокалом. Звісно, ґроул я теж люблю і поважаю. Але моя слабкість до важкої музики з жіночим вокалом дається взнаки... Отже, на цей раз слухаємо стилі gothic-rock, gothic-metal, death, grindcore і подібні, а також у якості бонуса - art-rock, melodic goth та gothic synth.

Одразу хочу зауважити, що я не є великим знавцем цього сегменту музики загалом, тому можу помилятися у визначенні стилів і критеріях відбору. Роблю в міру своїх знань, і вивчаю далі паралельно. Тому виправлення та зауваження будуть тільки на користь.
І останнє. Формат подачі матеріалу відрізняється від першої збірки, колективи згруповано за стилями. Це зроблено у якості спроби більш цілісно подати інформацію для її кращого сприйняття.
Окрім того, огляд вийшов доволі емоційний та суб'єктивний. Сподіваюсь це йому не зашкодило :)
Примітка: малюнок узято з порталу gothic.com.ua

***

Розпочнемо із готичного індастріал-року (gothic-rock/industrial).

Найбільш вагомими тут є піонери та гедлайнери вітчизняної готичної сцени - гурт Кому ВниZ (Київ).
Чесно кажучи, представляти їх особливого сенсу немає. Але для тих, хто не в курсі, коротка характеристика.
Кому Вниз з 1988 року грали музику, яка повністю не вписувалась у загальні канони тогочасної української рок-сцени. Лірика була складна, вражаюча, а також повна темної романтики, що є загальним для готик-року, хоча вже навіть тоді Кому Вниз використовували деякі елементи індустріальної енергетики, яка стала їх характерною ознакою на сьогодні. Через неспроможність підібрати стандартний термін музичні критики ще в 1991 назвали їхню музику "урбанізованою , індустріальною готикою". Так, Кому Вниз створили свій власний тип готичного року і їх темно-романтичний імідж став справжнім оригінальним іміджем української готики. В 1990-тих ці п'ять чоловіків одягнутих у чорні фраки, високі шкіряні чоботи і срібні хрести, несучи українському суспільству свій тип андеграундної похмурої філософії, зробили свою власну музичну революцію. Для тих, хто їх чув, то було переродження і очищення. Андрій Середа був і є неофіційним пророком для всіх, хто живе в справжній, споконвічній Україні. Для тих, чия душа ще не є запродана, а розум не затьмарений грошима і нечистою силою. В Україні і в Канаді їх називали "чорними козаками". Вони були і є готами. І вони створювали і створюють готику в стилі Кому Вниз.
Кому Вниз - один з найбільш професійних гуртів в Україні, якщо не єдиний. Якщо хоч раз почуєте їх, ви зможете виділити їх серед усіх галасливих створінь сьогоднішньої рок-сцени України і зрозумієте, що вони кращі. Кращі на сьогоднішній українській малій, але справжній, андеграундній рок-сцені. (Віталій "Stranger" Федун)
Склад: Андрій Середа (клавішні, вокал); Євген Разін (ударні, вокали); Владислав Макаров (ведуча гітара); Сергій Степаненко (бас-гітара); Владислав Малюгін (гітара, вокали).
Web-сайт: komuvnyz.gothic.com.ua
У збірці представлені пісні різних років:
Кому вниz - Кленовий вогонь
Кому Вниz - Мамай
Кому Вниz - Серед Тіней
Кому вниz - Суботiв
Кому вниз - Ліра
Кавалки творчості КВ також можна знайти на Шарі в збірках Кому Вниз - Рок Легенди України (2003) та Українська Готика Vol.1 (2003).

Ще один дуже симпатичний гурт цього напрямку - Audi Sile (Козова/Київ/Львів).
Гурт "Audi Sile" (“Слухай Мовчи” лат.) походить з міста Козова (Тернопільська обл.) і був створений Віталієм Фльонцем та Віталієм Усіком в 2000 році. Перша назва проекту була “Пілігрим”. Група грала замішаний на павер-металі sympho-doom з використанням ритм-машин, глибокого чоловічого ґроул-вокалу та чарівного жіночого. Проте в новому тисячолітті, як назва так і стилістика групи були кардинально змінені. Віталій почав займатися комп’ютерним програмуванням музики, шукаючи нового звучання. Спочатку було двоє музикантів. Потім до них приєднався клавішник. В такому складі гурт встиг дати декілька концертів і виступити на передачі "Остання Барикада" (телеканал "1+1").
Але з клавішником не склалося. Його роль декілька разів виконував продюсер групи Ростислав Антимис. В 2003 році до гурту приєднується Інна Корнелюк. Її потужний вокал заворожує і чарує, він надає мелодійності загальному звуку та свою специфічну визначенність гурту серед інших. Наприкінці серпня 2004 гурт запрошує клавішника Анну Вольф (ex-"Wild Garden") з Києва.
Склад: Віталій "Vіtаха" Фльонц - вокал, програмування; Віталій "Drakon" Усік - гітара ще інфа; Інна Корнелюк - вокал; Анна Вольф - клавішні; Руслан Дрозд - бас-гітара; Артем Усік - сесійні барабани.
Web-сайт: audi-sile.kiev.ua
У збірці представлені пісні:
Audi Sile - Tak
Audi Sile - Геть з моєї землi
Audi sile - Стелс

Продовжує знайомство із готичною сценою язичницький готичний рок (gothic rock) (така вільна інтерпретація :).

Звісно, йдеться про ще одних патріархів вітчизняної сцени - Вій.
Чесно кажучи, язик не повертається віднести їх тільки до готики, надто вже багатоманітна творчість у цих киян. Ось що розповідає про них Вікіпедія:
«Музика гурту поєднує психоделію з ритмами та мелодикою слов'янського, зокрема, українського язичництва. Використовуються елементи музики українського бароко та середньовіччя. Виступи гурту Вій нагадують радше не сейшн (у звичайному розумінні), а потужне дійство, яке проходить «non-stop». За рахунок включення до аранжировки акустичних інструментів (комуз, ліра, віолончель, флейта, гобой), потужної ритмічної групи (окрім звичайної ударної установки - конго, тамтами та ін.), у поєднанні з використовуваними на концерті аудіозаписами шумів природи, голосами птахів та тварин, створюється майже містична атмосфера, стан, що переносить глядача із залу на багато віків назад, до поганських джерел людства, до природи, землі, до втраченого сьогодні людиною зв'язку з Космосом…».
Багату на події історію можна почитати в тій-таки Вікіпедії, або ж на офіційному сайті гурту.
На даний момент склад гурту такий:
Дмитро Добрий-Вечір – тексти, музика, головні співи, басова гітара, акустична гітара, комуз
Олег Козлов [ Льотчик ] – електрична гітара, акустична гітара, додатковий спів
Костянтин Кондрашин – електрична гітара, акустична гітара, додатковий спів
Микола Родіонов – барабани
Леся Добрий-Вечір – додатковий спів, бонги, конго, шейкeр, тамбурін, кастан’єти та інші перкусійні іструменти
У збірці представлені пісні:
Вій - Очi вiдьми
Вій - Серед тiней
Вій - Туман

Плавно перетікаємо до суміжного напрямку, також готики, але з домішками фольклору - folk industrial / folk gothic

В цьому напрямкові представлений колектив Vinky з Києва.
Група "Вінки" заснована 1998 року Євгеном Гончаренко (Lieben Nachtigall) та Іваном Забалуєвим (No Fly Zone) при посередництві Дмитра Федоренка (Kotra). Після тривалих дискусій було обрано назву яка всіх влаштувала : "Вінки". До групи одразу підключився Гена Собутський (бас-гітарист Lieben Nachtigall), а згодом і Тарас Лютий (вокаліст, гітарист, автор текстів Lieben Nachtigall). Вокалісткою запросили Ірину Пазиненко (ДНК).
За досить стислий термін було підготовлено концертну програму, до якої увійшли як нові пісні так і старі пісні "Lieben Nachtigall" переаранжовані Іваном Забалуєвим.
"Вінки" спробували пробитись на "Червону Руту", але не пройшли відбірковий тур. Як потім тактовно пояснили організатори: "Музика у вас гарна і професійна, але нам потрібно щось веселе і життєстверджуюче". Після цього "Вінки" вирішили ні в яких фестивалях-конкурсах участі не брати, а самим вибирати де і як виступати.
Переживши деякий творчий спад і організаційні негаразди (вихід Ірини Пазиненко, згодом Тараса Лютого і Гени Собуцького). "Вінки" потроху оговтались і в оновленому складі: Інна Карзанова-вокал; Євген Гончаренко - ідея, музика, гітара; Іван Забалуєв - звук, аранжування, запис, зведення, програмування, гітара, взялись до роботи. Євген Гончаренко пише нові пісні. Іван Забалуєв їх аранжує і переаранжовує старі. Звук став більш жорстким і яскравим явно тяжіючи до індастріелу, музика більш наповнена глибоким народним мелодизмом і похмурим "готичним" настроєм. "Вінкам" явно пішло на користь, те що Іван Забалуєв вийшов зі своєї "звукорежисерської" тіні, і взяв до рук гітару. Також явно на своєму місці почувається співачка Інна Карзанова, яка заради "Вінків" залишила роботу в Національній філармонії. Інна має дуже яскравий і своєрідний голос а також знає силу-силенну українських народних та обрядових пісень, те що якраз так потрібно "Вінкам"
Перепрошую за дублювання інформації із релізом, але офіційного сайту групи ще не запущено, а якісної інфи знайти не вдалося, окрім як на gothic.com.ua
"Вінки" 2005 року видали прекрасний альбом "Ruta-M'yata" (APE).

Хочу додати від себе, що досить неоднозначно сприймаю описані зміни складу групи. Для підтвердження того додаю зриваючий башту трек зі збірки Українська Готика Vol.1 (2003) під назвою "Стій". В ідеалі, було б найкраще залишити обидва варіянти гурту, українська музика від цього б тільки виграла.

Web-сайт: gothic.com.ua/vinky (поточний), vinky.kiev.ua (новий)
У збірці представлені пісні:
Vinky - Kryvyj tanez
Vinky - Mamko
Vinky - Ruta-m'yata
Vinky - Стій
Vinky - Щедрик

Ще більше віддаляючись від тяжких мотивів індастріелу доходимо до ліричної, майже попсової мелодійної готики (melodic goth), іншими словами - heavy melancholy.

В цій категорії слухачеві пропонуються Холодне Сонце, котрих зрідка називають українськими Him ;)
Але дарма, головне - своє. Тим більше матеріал у них цілком пристойний. Пару слів з історії гурту.
Холодне Сонце засновано на початку цього тисячоліття, у 2001 році. Перший виступ вiдбувся 15 лютого 2002 року - саме цю дату прийнято вважати офiцiйним днем народження "Холодного Сонця".
Після постійних пошуків людей спільної ідеї та спільної стихії з оригінального складу залишився тільки харизматичний лідер гурту - Василь Гоцко. Не звертаючи уваги на злий шепіт долі, оригінальна суміш gothic rock та love metal, яку критики охрестили "меланхолійною готикою", впевнено починає займати перші місця в Top40, HitFM та інших українських радіочартах. Характиризуючи незвичну стилістику гурту, преса проводить асоціації з музикою таких зірок темно-романтичної хвилі як HIM і THE 69 EYES. Випадково опинившись на престижному фестивалі "Перлини Сезону-2004", Холодне Сонце з ходу займає друге місце і виводить похмуру естетику готики на ТВ-екрани країни.
Наступна сторінка пергаменту життя готик-рокерів з Холодного Сонця називається "Промені сліз" і є їх першим откровенням на широкий загал... На початку 2005 Холодне Сонце виграло конкурс реміксів відомої австрійської готик-группи L'ame Immortelle і ремікс гурту був виданий на студії BMG. Влітку 2005 Холодне Сонце предстваляло українську готик-сцену на найбільшому у Східній Европі фестивалі Castle Party.
На Шарі є увесь їх альбом Промені сліз (2004) в APE.
В в цій збірці можна почути наступні треки:
Холодне Сонце - Забери мене
Холодне Сонце - При заході (Koobick remix)
Холодне сонце - Тінь кохання
Web-сайт: solarice.com.ua

Продовжує навкологотичну тематику напрямок під назвою synth gothic (електронна готика), котрий представляє прекрасний колектив із Одеси під назвою Dust Heaven.
Цей проект вважається (небезпідставно!) найкращим у своєму напрямку у всій східній Європі, регулярно беручи участь в готичних фестивалях.
Трохи про них. Створено гурт було 2001 року, але перший виступ відбувся лише 2003 року. Відтоди починається період доволі активних виступів, зокрема на найбільшому в світі фестивалі готичної музики WAVE GOTIK TREFFEN в Ляйпцигу. Далі були виступи на DARK EAST MUSIC MEETING у Варшаві і на головному готичному фесті України ДІТИ НОЧІ в Києві. Зараз активно займаються підготовкою дебютного альбому.
Також узяли участь в збірці Українська Готика Vol.1 (2003). Склад: Анастасія Букіна та Олександр Гречаник.
Web-сайт: dustheaven.com
У збірці представлені пісні:
Dust Heaven - Красный Чай
Dust Heaven - Невидимки

На завершення першої розповіді про вітчизняну готику, наче по синусоїді важкості, переходимо до яскравого явища - gothic-metal/doom, котрий представлено вельми молодим гуртом Полинове Поле.
Скажу чесно, пару місяців тому для мене вони стали справжнім відкриттям. Оперний вокал та ґроул у поєднанні із потужним "металевим" звучанням, схильним до готичного та з домішками етнічного.
Історія
Шлях через поле полину розпочався для його учасників несподівано. Трьох засновників «Полинового поля» (Максим Лобзін, Микола Максименко, Андрій Кіндратович) звели разом банальні зміни у складі гуртів.
Розпочалися домашні акустичні репетиції. Через певний час долучились: вокалістка (яка співала оперним голосом), вокаліст Вадим Юник (гроул), і ударник Андрій Малишев.
5-го лютого 2005 року в приміщенні студентського клубу «Львівської політехніки» відбувся перший виступ «Полинового поля» (барабанщик працював з гуртом лише 2 тижні).
Вже п’ятий концерт в історії групи став виходом на сходинку вище – гурт пройшов відбірковий тур фестивалю «Тарас Бульба» 2005 року. Тут довелося виступати в неповному складі – підвела вокалістка. Хлопцям довелось викластись на повну, щоб вибороти Другу премію фестивалю, яка надихнула на подальшу працю.
За пів року роботи було записано декілька пісень, які знайшли багато позитивних відгуків. Своїми записами «Полинове Поле» в більшості завдячує львівському джазовому музиканту Максиму Кернеру. За час роботи в студії він став справжнім «сьомим учасником». З ним планується працювати і надалі.
Через певний час гурт змінив вокалістку - нею стала Вікторія Романова, яка швидко влилася в загальну роботу, і на фестивалі «Рок-Львів» в клубі «Далі» гурт вже знову виступав у повному складі.
«Тарас Бульба» 2006 року приніс третє місце на фестивалі, а також холод і дощ, якими «нагородила» людей природа в другий і третій день фестивалю. «Полинове поле», мабуть, ніколи не забуде тих людей, що чекали їх виступу в другий день під дощем і вітром. Гурт в той день виступав останнім (після11 години вечора), в музикантів на сцені подих виходив парою, людям перед сценою мабуть було ще «приємніше».
Відразу після «Тараса Бульби» довелося вирішувати нову проблему- заміна вокаліста. На місце Юника Вадима запросили Андрія Марченка. Новому вокалісту довелося пройти нелегке випробування в новому колективі, першим його виступом з «Полиновим полем» була «Рокотека -2006», де львівські рок-гурти виступали разом із легендою похмурої важкої музики «Lake Of Tears».
На сьогоднішній день «Полинове поле» далі працює над новими піснями, експериментує з новим вокалом, постійно виступає на українських фестивалях і готується до запису дебютного альбому.

Послухавши попередників - гурт Ірій (також представлені у збірці), мушу визнати, що переродження вдалося на всі 100. Це повний відрив башти!
Web-сайт: polynovepole.com.ua
LiveJournal спільнота: polynove_pole
Склад гурту:
Андрій Кіндратович -- бас-гітара
Максим Лобзін – гітара
Микола Максименко – гітара
Андрій Малишев – ударні
Андрій Марченко -- вокал
Вікторія Романова -- вокал
У збірці представлені пісні:
Ірій - Ірій
Ірій - Легенда
Полинове Поле - Відьма
Полинове Поле - Полинове Поле (live)
Полинове Поле - Чорна рілля
Полинове Поле - Щедрий вечір
Полинове Поле та Замкова Тінь - Туман

***

Врешті, ми завершуємо ознайомлення із готикою, і останніми в цьому жанрі йдуть готик-маталісти (gothic-metal) Inferno.
Зрештою, для знавців вітчизняного андеґраунду вони не стануть новиною аж ніяк, гурт було створено аж 1994 року. Втім, варто відзначити кілька визначних моментів у їх біографії аби зрозуміти як же вони докотилися до нинішнього стану ;).
А починали Inferno зі стилю trash-metal (sic!) з жіночим вокалом (на жаль, записів з того часу дістати наразі не вдалося). Цей самий вокал і дозволив їм отримати "фору" на неформатній сцені. А далі... були проблеми зі складом. Окрім втрати вокалістки, майже вся компания розбіглася (та що й казати, 90-ті роки), але тим не менш, колективові вдалося зібратися, і навіть видати альбом "Ад зовет". Далі вже були виступи наживо, як у клубах, так і у фесті "Перлини сезону".
І знову наступає темна полоса - проблеми зі складом. Знову змінюється вокалістка - нею стає Яна Ярема. Через деякий час і виходить доволі відома платівка "Не ангелы". Звісно, продовжуються виступи, в тому числі із монстрами (ну вже вибачте за кліше) андеґраунду Te Deum, Conquest (колись і про них обох поговоримо), Pungent Stench з австрії.
Починаючи з 2004 року справи йдуть тільки на краще. Окрім святкування 10-річча, гурт може констатувати, що впевнено зайняв нішу у вітчизняному андеґраунді, знайшов себе у стилі gothic-metal, і записав альбом "Воскресни". Думаю, колись я їм присвячу повноцінний реліз, вони того заслуговують.
Web-сайт: inferno.com.ua
Склад гурту:
Yana (Ivanna) – вокал
Fritz (Willhelm) – лід-гітара
Diana (Larionova) – клавішн
Punker (Alex Konnov) – бас-гітара
Andy Gone (Prischenko) – ударні
У збірці представлені пісні:
Inferno - Дыхание
Inferno - Мои мысли
Inferno - Не Ангелы
Inferno - Останься со мной (Bonus 2002)
Inferno - Печальный демон тишины

***

Ну що ж, надійшов час до найбільш жорсткої частини поточного випуску. Дітей та вагітних прошу покинути приміщення, бо ми слухаємо death-metal.
Відкривають парад музИки зі Львова Ambivalence.
Створено його було 2001 року, від першого запису пісні з однойменною назвою до нишінього часу було чимало виступів наживо, записані два демо-альбоми, було змінено вокаліста та ще пів-складу. Втім, це не завадило минулого року записати альбом "Pornomechanoid". На жаль, одразу після запису альбому відбулися серйозні втрати - гурт покинув вокаліст та барабанник. З заміною останніх позицій гурт трохи змінив свою стилістику до brutal-death, в котрому нині й працює.
Web-сайт: inferno.com.ua
Склад гурту:
Марина "Мері" Щербакова - гітара, бек-вокал
Юрій Круп'як - гітара
Роман Шиманський - вокал
Дмитро Рейхтман - ударні
Армен Оганесян - бас
У збірці представлені пісні:
Ambivalence - De Profundum
Ambivalence - Deadlock
Ambivalence - The Splinters

***

Продовжуємо розповідь, зупиняючись на творчості цікавої, але вбіса прихованої від он-лайну групи Crasher. Ви хотіли grindcore? Іх єсть у мєня!
Скажу за себе чесно, ще пару місяців тому я ґрайнд і брутал-дез/дез-метал не розумів. Але щось таки є у ньому! Особисто я ще не зрозумів шо саме (хоча частенько в музиці таке буває - чіпляє, але не можеш сказати чому саме), але слухається воно навіть дуже.
Але досить ліричних відступів, мушу розповісти про гурт. А ось тут і проблема, власне про яку я вже згадав. Ані історії, ані дискографії, не кажучи про офіційний сайт, знайти не вдалося, тому лише можу сказати, що вони втрапили до збірки "True Metal Generation: Brutal Death & Grindcore".
Мушу сказати, що дуже жалкую про їх невідомість. Бо цей ґрайнд заслуговує бути почутим. Це - клас! Навіть мій аматорський слух це відчуває та розуміє. Слухайте ті треки та відчувайте.
У збірці представлені пісні:
CRASHER - Liar
CRASHER - The Human Killing

***

Продовжує політ нашого даху ще один death-metal гурт під назвою Eudaimonia
Опісля Крешера ці хлопи видаються більш швидкісними, більш агресивними у музичному плані. Власне, якщо розібратися, то їх цілком можна віднести до melodic death напряму.
Втім, пару слів про сам гурт. Багато не скажеш, хіба що гурт було створено 2001 року (давненько), але ротації складу року не давали можливості розкритися аж до 2005 року, коли було записано кілька демок, котрі ми й маємо можливість прослухати. Приємно, що на відміну від типової стилістики хлопи співають (гарчать!) українською. Хоча все одно слів майже не розрізнити ;)
Склад гурту:
Куніца Артем - вокал
Чайка Сергій - гітара
Машинець Олександр - гітара
Мамаєв Володимир - бас
Пилипчук Валерій - ударні
У збірці представлені пісні:
Eudaimonia - Холодним Дощем
Eudaimonia - Чорно-Білі Пейзажі

***

Наступні три речі включено до збірки у якості авансу. Простіше кажучи, мені сподобалися треки і я вирішив ознайомити трохи загал із ними, із наміром колись повніше їх розкрити для шарівської публіки.
Отже, майте без жодного опису три треки у різних стилях:
Platinum - Прокляття Індiго (progressive metal), Суми
SCORN AGE - Scorn Age (death-metal), Київ
Штат - Знайди свiй рай (doom/death), Київ (ось про цих маю намір ще скоро розповісти).

***

Ось ми і докотилися до death-doom, найбільш важкого сегменту сьогоднішньої компанії. Чесно кажучи, мої AKG просто офігєвають нині разом з моїми вухами, бо гучність зменшити не дозволяють ноги ;) Така от анатомія.
Отже, трохи слів про гурт. Створено його було аж 1995 року у столиці. Майже одразу відбуваються ряд змін складу (ну це вже вбіса типова ситуація). Втім, це не завадило хлопам мати виступи на живо та збирати потроху матеріал для альбому. Поки не відбулися чергові зміни - гурт покинули гітарист та барабанник. Але ж вони вперто продовжують запис альбому, паралельно беручи участь в (маловідомих) акціях типу "No Drags" з "самими" Ґрін Ґрей та виступах, типу "Вальпургієвої ночі" 1999 року у кінотеатрі "Київська Русь". Врешті, 1999 року було видано альбом "Бездна". Майже одразу опісля того знову частково змінюється склад до нинішнього, у котрому й продовжується подальша робота.
Web-сайт: tedeum.kiev.ua
Склад гурту:
Андрій ("Каннибал") Зінченко - гітара
Олександр Григорук - гітара
Констянтин ("Kurt") Єрасов - вокал
Констянтин Сухоносов - клавішні
Вадим ("Dr. Watson") Фареонов - бас
Юрій Короленко - ударні
У збірці представлені пісні:
Te Deum - На Грани Безумия
Te Deum - Тлеющий Мир

***

І насамкінець розповіді залишаю дууже цікавенну річ - представників стилю арт-кор (art-core), ХТМ, більш відомих як Хвилини Тисячі Мільйонів з міста Ковель.
Народження "Хвілини Тисячі Мільйонів" ("ХТМ") відбулося в середині осені 2003 року. Назвавшись на самому початку "Грададарг", учасники команди (Олександр(екс-S.O.F.T) - вокал; Сергій(екс-квадрат) - гітара; Ігор(екс-квадрат) - бас; Максим - барабани) вирішили піти іншим шляхом в створенні музики, іншому, ніж більшість рок-формацій, узявши за основу не звичайну пісенну структуру, а музичне полотно, що розвивається у власній основі (близьке до класичної музики). У процесі творчості відбувається спроба відкидання усіляких кліше, а також стилістичних рамок і інших обмежень. Але, залишається елемент органічного поєднання частин-мелодій, як одиниця відліку і розвитку композиційного плану. Проте "ХТМ" не забуває слідкувати гаслові: "експеримент у владі відчуттів! відчуття у владі експерименту", при цьому, з кожним новим творінням, завищуючи планку, досліджуючи нові грані відображення.
Кінець 2003 року - запис 2-х демо: "Проекція Вівці" і "Хвилини Тисячі Мільйонів". В кінці літа 2004 року були здійснені записи ще 4-х демо: "Насолода", "Метаморфоза", "Серед Зірок", "Поліпи", в яких взяли участь: Віта екс-S.O.F.T., ПОКОЛІННЯ-Х (бек-вокал на "Серед Зірок") і екс-S.O.F.T., екс-Bloody Rain - Артур (дудка на "Серед Зірок", "Насолода"). В кінці 2005 року була записана третя демка "Глібіини Над І Я", в яку увійшло п'ять треків. Три з яких (02. Магія Мертвіх, 03. Надолонні Сторінки, 04. Боротьба Під Сонцем) являються нероздільним і концептуальним цілим, в якому протягає сенс байдужості до долі життя як такий, і відсутності сенсу як сенсу існування! Але це один лише з пластів, який лежить на поверхні! Дві ж інші речі - паралелі, що оточують. Одне з них зухвалість, інша байдужість. Що є перше, що друге залежить від пошуків слухача! Від його відвертості до зовнішнього і внутрішнього!
Власне, це були слова із сайту гурту. І я не можу звинуватити їх у надмірності пафосу чи чомусь такому. Музика їх дійсно дивна та цікава. Отже слухаємо.
Web-сайт: xtm.net.ua
Склад гурту:
Олександр - вокал
Ігор - бас
Сергій - гітара
Максим - барабани
У збірці представлені пісні:
Хвилини Тисячi Мiльйонiв - Метаморфоза
Хвилини Тисячi Мiльйонiв - Проекцiя Вiвцi
Хвилини Тисячі Мільйонів - Піснь
Хвилини Тисячі Мільйонів - Поліпи

***

Корисні посилання та джерела інформації:
http://froster.org/modules.php?name=Bands
http://utm.in.ua/bands.php
http://gothic.com.ua
http://uk.wikipedia.org
http://rock.kiev.ua/
http://rock.lviv.ua/
http://www.pisni.org.ua

Фото та інформацію узято з офіційних сайтів гуртів, або із вказаних вище джерел.

Збірку укладав Сергій Галашин aka trovich . Побажання, подяки та погрози надсилати на електропошту mail(пес)galashyn.com

 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top