Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Різне arrow Книжки arrow Мультимедійний "Кобзар" Шевченка (2004)
Мультимедійний "Кобзар" Шевченка (2004)
Тарас Шевченко. КобзарФормат: NRG (NERO)
Розмір: 489 Мб.

Мультимедійне видання Тараса Шевченка. Офіційно його видавцем є Товариство української мови ім. Т. Шевченка – «Просвіта». Автором ідеї і практичним виконавцем проекту – генеральний директор Телерадіокомпанії «TV-Просвіта», заслужений працівник культури Дмитро Ломачук. (...)

До диску увійшли твори митця у виконанні відомих українських читців і співаків. Тут уперше подано запис поеми «Гайдамаки» в постановці львівського театру імені М. Заньковецької. А для порівняння і самовдосконалення одні й ті ж поезії можна прослухати у виконанні різних майстрів, наприклад, твір «Тополя», який звучить і в читанні, і покладений на музику.

На диску вміщено і старі записи з грамплатівок із пояснювальною статтею до них. Власники диску зможуть насолоджуватися віршем «До Основ’яненка» у виконанні Садовського 1913 р., або ж прослухати Шевченкове слово під акомпанування самого Лисенка, виголошене 1905 р.

Оскільки це мультимедійний диск, то у ньому є і мовлене слово, і слово, яке можна читати, і слово покладене на музику. На диск увійшов повністю «Кобзар» Т. Шевченка. «Я не применшую друкованого слова, – розповідає автор диску, – і вважаю, що основою має бути друковане слово, однак ми пішли на варіант “Кобзаря”, що ви не тільки бачите на екрані текст твору, але й чуєте звукове виконання. І на хвилі нападок на Кобзаря, які нині мають місце в Україні, учень чи студент, який почує вірші Т. Шевченка у виконанні провідних артистів, вже мимоволі стане по іншому до нього відноситися».

«Сучасна техніка дозволяє реставрувати старі записи, – веде далі розповідь генеральний директор Телерадіокомпанії “TV-Просвіта”. – Однак, ми не робили дуже глибокої очистки. Коли звучить голос, скажімо Гната Юри з 30-х років і він супроводжується шумом старої платівки, то це створює відповідну ретро-атмосферу. Нам залежало на збереженні цієї атмосфери».

До диску також увійшов фоторепортаж із Тарасової гори 22 травня 2004 р., яким автори та творці проекту засвідчили, що вклонитися генію Т. Шевченка на його могилі у Каневі щороку з’їжджається багато людей – серед них і діти, і культурні діячі, і політики.

Для зручності диск оснащено пошуковою системою та особливими символами: символ «А» твори Т. Шевченка в алфавітному порядку, «скрипковий ключ» – твори виконують співаки, «мікрофончик» – твори виконують читці. Імена всіх співаків, читців і композиторів, які працювали з текстами письменника, зазначені. Тут представлені їхні біографії, світлини та твори, які вони виконують.

 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top