Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура arrow Статті arrow Як “накрутити фільму” в Україні?
Як “накрутити фільму” в Україні?
“Накрутити у наших обставинах кінову довгометражову фільму – це діло не легке.

Виконання фільмів, що їх оглядаємо у кінах, коштує не раз сотні тисяч, а то і міліони долярів”, – так розпочинається текст про перший західноукраїнський фільм “До добра і краси”, який вийшов на екрани 1938 р.

І хоча відтоді минуло майже сімдесят років, для українського кіновиробництва й надалі проблематично “накрутити фільму”.
Проте останнім часом українське кіно принаймні потрапило в центр уваги можновладців і регулярно стає об’єктом обговорення на різних рівнях. Так, учора в Міністерстві культури відбувся “круглий стіл” із представниками кіновиробництва, де знову обговорювали плачевний стан українського кіно.

Зокрема, свій вихід із ситуації пропонує народний актор України та народний депутат Іван Гаврилюк. Про це він розповів під час зустрічі із журналістами у Львові.

Першим необхідним кроком на шляху до відродження українського кіно Іван Гаврилюк вважає відокремлення кіновиробництва зі структури Міністерства культури. В ідеалі, на думку кіноактора, мало би бути створено окреме міністерство, або хоча б державний комітет: “Мені говорять, що створення нових структур є не модним. Але я переконуватиму всіх, включно з Президентом, у потребі заснування держкомітету з кінематографії. Жоден міністр культури, яким би талановитим він не був, не “потягне” цієї галузі. Кіно повинна керувати людина, яка розуміється в ньому”. Іван Гаврилюк не приховує, що міг би очолити цю структуру.

Він вважає, що Україна володіє достатньою базою. Зокрема, кіностудія імені Довженка має прекрасні робочі площі, які потрібно просто оновити та реконструювати. За словами п. Гаврилюка, державі потрібно знайти на це приблизно 40 мільйонів доларів.

Днями міністр культури Оксана Білозір відвідала студію імені Довженка. Пані міністр намагалася розібратися в конфлікті між деякими українськими кінематографістами на чолі з Лесем Танюком, головою парламентського комітету з питань культури та духовності, та директором кіностудії Віктором Приходьком. Найбільше директорові дорікають, що на кіностудії Довженка знімають мало українських стрічок. Проте пан Приходько вважає, що в умовах ринкової економіки знімають те, за що заплатили. Зрештою, така практика є розповсюдженою в усьому світі, й у цьому директора студії підтримав, зокрема, й Іван Гаврилюк, назвавши його дуже добрим менеджером.

Міністр наголосила, що кіноіндустрія є стратегічною галуззю для держави, адже має прямий стосунок до державної ідеології, відтак питання контролю та впливу в цій сфері торкається проблеми захисту національних інтересів України. Наразі, наголосила Оксана Білозір, держава має провести повний аудит сфери кіновиробництва, проаналізувати ситуацію, що склалася, виробити програму дій і забезпечити виведення кіногалузі з кризового стану.

Катерина Сліпченко / Львівська Газета 16 березня, 2005 року, № 46 (612)
 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top