Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Музика arrow Мамина колискова (2005)
Мамина колискова (2005)
Мамина колисковаЯкість: APE/EAC + обкладинки
Тривалість: 56:32 хв.
Розмір: 303,4 Мб.

За багато років Україна створила могутній пласт культури. Народ зберіг свою самобутність в піснях, а їх зафіксовано дослідниками біля 500 тисяч. Як по гілках до молодих пагонів течуть по дереву від коріння життєдайні сили, так і через виховання дитини передається прийдешнім поколінням мудрість предків. Недаремно кажуть, що народ, який не пам’ятає минулого, не має майбутнього.

Розсіяні по всьому світу українці в багатьох поколіннях бережуть свої пісні. Пісня - це і поетична сповідь, і молитва, і своєрідний код роду, з яким передається вся збережена пращурами вікова мудрість, вся краса і співучість рідної мови.

З молоком матері, під чарівні звуки колискової одержує немовля перші враження, про гармонію світу. Французькі вчені-медики дослідили вплив пісні, зокрема колискової, на розвиток плоду ще в утробі матері і вже після народження. він виявився надзвичайно позитивним. І зараз вагітним жінкам Франції з терапевтичною метою призначають касети з нашими, українськими колисковими піснями.

Українським колисковим пісням властива тематична й сюжетна різноманітність, барвистість образів і думок. В кожному окремому регіоні зустрічаються схожі за сюжетами та мотивами колискові пісні, але завжди присутні в них і свої місцеві, відмінні від інших, ознаки. В наших записах ви почуєте, як своєрідно звучать колискові у виконанні Уляни Кот з Рівненщини, як зворушливо співає колискову малому братику Василько Керецман на притаманному лемкам діалекті та як заколисують немовлят на Харківщині чи Поліссі.

При всій своїй інтимності й камерності жанр колискових має виняткову моральну суспільну цінність. Саме тому до нього звертаються поети й композитори. Стали класикою колискові пісні Лесі Українки, Степана Руданського, Якова Щоголіва, Кирила Стеценка. Є прекрасні зразки цього жанру й серед сучасного музичного мистецтва.

Тому в нашому музичному проекті поряд із фольклорними звучать і найкращі сучасні колискові. Їх написали та подарували вам відомі українські поети та виконавці: Леся Уорова, Щавло Дворський, Іво Бобул. Деякі пісні виконує дитячий хор "Світанок" в обробці та під керівництвом, Євгена Досенка.

Слухайте ж разом з своїми малятами прекрасні колискові. Створіть теплу атмосферу домашнього затишку, запаліть свічечку, увімкніть музику й наспівуйте тихенько колискову: нехай ваші малюки почують ці пісні і від своєї улюбленої мами.

  • 1. Місяць яснесенький
  • 2. Ой ходила журавочка
  • 3. Колисочку колисала
  • 4. Колискова
  • 5. Колискова
  • 6. Діва сина колисала
  • 7. Колискова пісня
  • 8. Стрілецька колискова
  • 9. Колискова Зорянці
  • 10. Вечірня пісня
 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top