Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Кіно arrow Документальне arrow ПАТРІАРХ. Життя Йосифа Сліпого
ПАТРІАРХ. Життя Йосифа Сліпого
документальний фільм

Йосиф Сліпий народився в селі Заздрість на Тернопільщині 17 лютого 1892 р.. Він був науковцем, сповідником віри та міжнародним захисником переслідуваних християн. Після завершення навчання у Львові, Інсбруку (Австрія), Римі й Парижі став професором і ректором (1928-1944) Львівської семінарії та Богословської академії.

Був плідним письменником, деякі з його праць нараховують двадцять томів. У 1939 році Митрополит Андрей (Шептицький) висвячує о.Йосифа на єпископа, який після його смерті 1 листопада 1944 року переймає провід Української Греко-Католицької Церкви.

11 квітня 1945 радянська влада заарештувала Архиєпископа Йосифа. Він провів 18 років у сталінських тюрмах, таборах праці та на Сибіру, де завдяки залізній волі здобув імя безстрашного свідка віри. Після втручання папи Івана XXIII та президента США Кенеді його було звільнено у 1963 році для участі у IIВатиканському Соборі.

Упродовж наступних двадцяти років Патріарх Йосиф намагався активізувати життя Української Греко-Католицької Церкви на Заході. Він заснував Український Католицький університет і збудував Церкву Святої Софії в Римі. Помер 1984 року.

У 1992 році його останки перевезли до Львова, де вони, за участю понад мільйона вірних, були поховані в Соборі Святого Юра.

  • роздільність - 640x480
  • звук - 64 kbps Stereo WMA
  • формат відео - WMV3
  • Розмір - 157 + 153 Мб

 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top