Skip to content

Сайт закрито
Хата arrow Веб-Культура arrow Особистості arrow Ольга Сумська: «Найгірше для актора — це страх»
Ольга Сумська: «Найгірше для актора — це страх»
Актори Київського національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки звернулися до Президента Віктора Ющенка із відкритим листом.

Зробили вони це зі шпальт американської газети “Вашингтон Пост”. А вчора дали з цього приводу у столиці прес-конференцію. Серед “підписантів” листа – улюбленці глядачів, народні й заслужені артисти України, зокрема Лариса Кадочникова, Давид Бабаєв, Валентин Шестопалов та інші, повідомляє прес-служба театру.

Театральна трупа стурбована долею свого колективу, який понад десять років очолює режисер, народний артист України, професор, академік Михайло Резникович. “Під час минулих виборів президента України, - йдеться у відкритому листі до Віктора Ющенка, - наш художній керівник підтримував кандидатуру вашого суперника. Для нас, як і для більшості театральної громадськості України, була шоком звістка про те, що одразу після виборів у нашому театрі почалася перевірка працівниками Генеральної прокуратури України, яка продовжується досі… Навіть за часів СРСР, при тотальному контролі з боку КДБ, не було подібних прецедентів втручання у життя театру”.

Українських акторів підтримали їхні російські колеги - Кирил Лавров, Олег Басилашвілі, Аліса Фрейндліх, Еліна Бистрицька, Галина Волчек, Олександр Калягін та інші. Вони також звернулися до Президента з листом, у якому називають колектив театру ім. Лесі Українки “унікальним”.

Контрдумки

Лариса Кадочникова, народна артистка України, народна артистка Росії, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, актриса театру ім. Лесі Українки

Учора під час прес-конференції колектив в один голос підтвердив, що театр ім. Лесі Українки – український, незважаючи на те, що ми працюємо російською мовою. Йшлося про стабільність. Про те, що театр підтримує нову владу. Зараз не потрібно робити у театрі революції. Тут зробили ремонт, будується нова сцена. Михайло Резникович приділяє багато уваги молоді. Найголовніше, що наші вистави постійно відбуваються при аншлагах. Руйнувати те, що створювалося протягом десятиліть, небезпечно. У нашому театрі часто змінювалося керівництво. Нові режисери знімали з репертуару вистави своїх попередників, і робота для артистів розпочиналася з чистого листа. Актори, якими талановитими вони не були б, залежні від керівництва театру. Шкода, що на прес-конференцію не прийшов жоден представник влади.

Ольга Сумська, заслужена артистка України, лауреат Національної премії України

Нова влада має право проводити перевірки “гарячих точок”, щоб з’ясувати, наскільки їхня діяльність була чистою і прозорою. Генеральна прокуратура перевіряє ж не тільки театр ім. Лесі Українки. Я не належу до когорти артистів, які підписали відкритого листа до Президента, хоча ніколи не була проти трупи. Просто завжди відстоювала свою точку зору і інтереси тих акторів, яких у театрі затравлювали і які пішли з нього. Це - Ада Роговцева, Євген Паперний, Віталій Борисюк, Дмитро Лалєнков, Георгій Дрозд, Анастасія Сердюк… Я – за справедливість. А мене вже одинадцять років хочуть вижити з театру, який так само мій, як і їхній.

Під час передвиборчої гонки було загальновідомо, що театр ім. Лесі Українки підтримував політику Віктора Януковича. За лаштунками я була свідком того, як принижували волевиявлення деяких акторів. Зривали з нас помаранчеві стрічки. Навіть ставили питання про звільнення. Мене у той період ніхто не чіпав, хоча я єдина з трупи відкрито підтримувала Віктора Ющенка.

У листі колективу театру є фраза, що таких перевірок не було і за КДБ. Але за КДБ так не зловживали своїми посадами, як це роблять зараз. Якщо людина в чомусь нечиста, то потрібно вивести її на чисту воду. Як на мене, актори взагалі не повинні втручатися у ці процеси. Їм потрібно думати про ролі і глядачів. Яка зараз атмосфера у колективі театру? Не знаю. Я не ходжу на його збори, бо відчуваю до себе негативне ставлення як з боку керівництва, так і з боку деяких артистів.

Зараз трупа, звичайно, підтримуватиме Михайла Резниковича, тому що вона залежна від нього. Сміливих і незалежних людей, які могли б відстояти свою позицію, у театрі майже немає. Відчуття страху – це найгірше для актора.

Галина ГУЗЬО "Високий Замок" 06.04.2005 №62(2994)
 
ХмараПара
Останні повідомлення на arrow ФОРУМІ
 
Зв'язок Адміністрація Форум Галерея Лінки Пошук Мапа сайту Top