Привіт Гість ( Вхід | Реєстрація )

каскадний · стандартний · [ лінійний ]

> БОЯН - Слава Героям (2003), Пісні УПА, УСС та народні

laks
post Tue 23-May 06, 20:28
Пост #1


Unregistered

user posted image
Чоловіча капела БОЯН - Слава Героям (2003)

Якість: APE/EAC + covers
Тривалість: 59:13 хв.
Розмір: 284 Мб.


Цей диск я зробив у АПЕ форматі до Свята Героїв (23 травня), адже саме тоді свідомі українці вшановують героїв-борців - українських січових стрільців та вояків Української Повстанської Армії, які боролися за Українську Самостійну Соборну Державу від Сяну до Дону! Надіємось і цей реліз від мене приверне увагу і нагадає громадськості до визнання визвольних змагань ОУН-УПА у 30-50 роках ХХ ст. національно-визвольною боротьбою за незалежність України, надання статусу учасників Другої світової війни ветеранам національно-визвольного руху, вшанування їх пам'яті. Прошу всіх не байдужих людей "котрі", ще не запалили свічечку за справжніх борців за Самостійну Українську Державу, зробіть це! У цій роботі (CD) козацькі, стрілецькі та повстанські пісні подані в хоровому опрацюванні Остапа Нижанківського (1863-1919) ("Ой, на горі там женці жнуть"), Миколи Леонтовича (1877-1921) ("Зажурились галичанки"), Євгена Козака (1907-1988) ("В'язанка українських народних пісень"), Івана Недільського (1895-1970) ("Засяло сонце золоте"), українським хоровим диригентом із Канади Степаном Гумініловичем ("Розпрощався стрілець") та сучасними диригентами й композиторами - Миколою Колессою (1903) ("Тиха вода" та "Пиймо, друзі"), Андрієм Кушніренком (1933) ("Сивий коню"), Павлом Зібровим (1957) ("Стрілецький романс"), Богданом Антковим (1942) ("Вперед, вперед", "О, Україно" на слова М. Вороного) та іншими митцями. Оригінальні твори на стрілецьку тематику писав відомий диригент із США Григорій Китастий, серед яких особливу популятність здобула "Пісня про Тютюнника" на слова Івана Багряного. Останніми роками у професійній хоровій культурі відродився інтерес до стрілецьких і повстанських пісень. Цей жанр пісень найактивніше озвучує чоловіча хорова капела "Боян", представивши слухачам такі концертні циклові програми як "Пісні визвольних змагань", "Зажурились казаченьки", "Героїчний епос українського народу", "Канти". Вшануймо пам'ять Героїв РАЗОМ! Слава Україні user posted image
 • 1. Засяло сонце
 • 2. Сивий коню
 • 3. Ой, на горі там женці жнуть
 • 4. Тиха вода
 • 5. Там на горі, на Маківці
 • 6. Зажурились галичанки
 • 7. Ой, у лузі червона калина
 • 8. Пиймо, друзі
 • 9. Гей гу, гей га...
 • 10. На козацькій дорозі
 • 11. Наливайте браття
 • 12. Повіяв вітер степовий
 • 13. Тютюнник
 • 14. В'язанка укр. нар. пісень (Човник хитається)
 • 15. Від синього Дону до сивих Карпат
 • 16. Гей ми, Бурлаки
 • 17. Стрілецький романс
 • 18. Гей, соколи
 • 19. Розпрощався стрілець
 • 20. Вперед, вперед
 • 21. О, Україно


Go to the top of the page
+Quote Post
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Відповідей(1 - 14)
laks
post Tue 23-May 06, 20:39
Пост #2


Unregistered

Go to the top of the page
+Quote Post
Admin
post Tue 23-May 06, 21:10
Пост #3


Administrator
***

Група: Адміністрація
Повідомлень: 4.946
З нами з: 6.06.04
Пірат №: 1Героям Слава!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
medroid
post Wed 24-May 06, 5:56
Пост #4


Unregistered

QUOTE(Admin @ Tue 23-May 06, 21:10)
Героям Слава!
*


Дуже вдячний за диск......

Слава Украiнi!
Героям Слава!

Ukraine.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
bozhidar
post Wed 24-May 06, 12:34
Пост #5


Advanced Member
***

Група: Validating
Повідомлень: 533
З нами з: 3.09.05
Пірат №: 522Ukraine.gif Ukraine.gif Ukraine.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mamaj
post Wed 24-May 06, 18:05
Пост #6


Unregistered

Слава Героям
Go to the top of the page
+Quote Post
laks
post Wed 24-May 06, 18:57
Пост #7


Unregistered

Чоловіча капела БОЯН - довідка про диск та капелу

CODE
Капела "Боян" нараховує двадцять сім кращих голосів з сорока п'яти професійних співаків чоловічої хорової капели України ім. Л. Ревуцького, яка була заснована в 1969 році. З 1984 року "Боян" працює під керівництвом Зиновія-Богдана Антківа, Народного артиста України, видатного майстра чоловічого хорового співу, відомого як в України так і за кордоном.
  Хор робить великий внесок  справу українського духовного, музичного і культурного відродження. Головне завдання хору - популяризація народної пісні, української та зарубіжної церковної і класичної хорової музики, а також українського хорового виконавства у світі. Хор розшукує і виконує українську хорову музику: історичні, стрілецькі, козацькі, чумацькі, рекрутські, повстанські, та інші народні пісні, старовинні канти, київські розспіви та розспіви Києво-Печерскої Лаври, колядки і щедрівки, твори Д. Бортнянського, М. Березовського, А. Веделя, Й. Кошакевича, М. Лисенка, К. Стеценка і багатьох інших українських композиторів. Колектив також пропагує творчість сучасних українських композиторів Л. Дичко, Є. Станковича, І. Карабиця, В. Зубрицького, О. Яковчука, В. Степурка, Г. Успенського, Г. Гаврилець. У репертуарі хору, окрім української музикз, є зразки зарубіжної церковної і класичної хорової музики, як а капела, так і в супроводі симфонічного оркестру або органу.
  Хор з успіхом виконав вокально-симфонічні твори: "Реквієм" Л. Керубіні, оперу-ораторію "Цар Едіп" І. Стравинського, 13-ту симфонію Д. Шостаковича, рапсодію "Думка" Л. Дичко та інші твори з відомими симфонічними оркестрами багатьох країн.
  Критики характеризують на звучання хору як м'яке, тембрально чисте та інтонаційно точне звучання хору та яскраву, образну інтерпретацію творів.
  При хорі також успішно працює хор хлопчиків та юнаків (керівник Заслужена артистка України А. Зайцева).
  Хор часто концертує, знімається на телебаченні, звучить на радіо, має записи на платівках, аудіо-касетах та ЦД, користується успіхом у шанувальників хорового мистецтва.


  Зінівій-Богдан Богданович Антків
  Художній керівник капели - народний артист України Зінівій-Богдан Богданович Антків. Народився митець у 1942 році на Тернопільщині. Музичну освіту здобув у Львівській консерваторії ім. Миколи Лисенка, яку успішно закінчив у 1969 році (клас професора М. Колесси). Після закінчення консерваторії працював диригентом у Державній заслуженій академічній хоровій капелі "Думка" (1969-1984). З 1984 року очолює Дерзавну чоловічу хорову капелу ім. Левка Ревуцького і капелу "Боян". За майже два десятиліття творчої праці у цьому колективі явив українському й зарубіжному слухачеві оригінальні хорові концертні різних музичних стилів - доби бароко до сьогодення.

  Кожен історичний етап визвольної боротьби українського народу найповніше розкривається через пісенну музичну творчість.
  Український гетьман, оборонець козацької волі Іван Мазепа талановито передав образ України й свого народу у пісні "Ой горе тій ча чайці, чаєчці небозі, що вивела чаєняток при битій дорозі". І ця тема є лейтмотивом української традиції чоловічого співу від козацької доби (XVI-XVII ст.) до доби відродження української волі - стрілецьких пісень (початок ХХ ст.) і пісень вояків повстанської армії (середина ХХ ст.).

  Стрілецькі пісні, а згодом і повстанські пісні, у ХХ ст. зазнали тоталітарного нищення, адже вони асоціювалися з історичними епохами, коли Україна намагалася ствердитися як незалежна держава. Незважаючи на відверті заборони і переслідування, стрілецькі та повстанські пісні збереглись і не втратили своєї популярності. Адже у них розкриваються від домашнього затишку та освіти заради боротьби за національну ідею.
  Січові стрільці і вояки української повстанської армії, які і колись козаки, - це охоронці своєї споконвічної землі. Вони не завойовники, не гнобителі інших народів. Вони боронили право на власну Землю, Волю й Державу. Тому в козацьких, стрілецьких і повстанських піснях чоловік постає як носій лицарського духу, державницької ідеї. Саме таким закарбований у пісні образ Юрія Тютюнника - українського військового діяча, генерал-хоружого Армії Української Народної Республіки, розстріляного у Москві 1929 року.
  У стрілецьких піснях мотив священного обов'язку' перед Батьківщиною завжди поєднаний з високими інтимними почуттями - любов'ю до матері, дружини, сестри, коханої. Тому, попри весь героїзм та пафос стрілецької творчості, тут присутні і лірика, і тонкий гумор, поетика та мелодика, багато в чому запозичені з давніших народних пісень.
  Січові Стрільці з задоволенням переспівували народні пісні, пристосовуючи їх до своїх реалій. Проте, незважаючи на глибоку спорідненість із народними, більшість стрілецьких пісень мають своїх авторів. Тексти і мелодії цих пісень переписувалися в рукописні збірки й передавалися з вуст в уста, а потім видавалися і виконувались у професійних обробках відомих композиторів.
  У повстанських піснях терміни "козак", "стрілець", "повстанець" вільно змінювалися в різних варіантах, оскільки українські вояки ототожнювали себе з героями минулого. Повстанські пісні творилися значною мірою на існуючі мелодії козацьких і стрілецьких пісень, і їх авторство встановити важче.
  Серед найвідоміших творців слів і мелодій стрілецьких пісень - Роман Григорович Купчинський (1894-1979) - українських письменник, критик, композитор. Однією з найулюбленіших серед українців його пісень є жартівлива "Зажурились галичанки", написана у 1918 році в день відходу Вишколу й Коша Українських Січових Стрільців (УСС) на Херсонщину. Пізніше пісня стала популярною й на Східній Україні під назвою "Плач галичанок". "Пиймо, друзі", - написана у 1918 році у Вишколі Українських Січових Стрільців (УСС), залишалася дуже популярною серед галицької інтелігенції у 30-х роках.
  Творцем музики й слів стрілецьких пісень був також Левко Лепкий.
  Лепкий Левко (1888-1971) - письменник, видавець, композитор, автор музики й слів пісень "Гей видно село", "Бо війна війною" та інших. Великої популярності набув і його романс "Човен хитається", написаний автором у 1917 році під впливом місячної ночі. Цей твір завжди мав велику популярність й нині звучить з концертної естради у різних виконавських інтерпретаціях.
  Гімном січових стрільців була народна пісня на слова Степана Чернецького "Ой у лузі червона калина", з якою Українські Січові Стрільці йшли на війну. У Легіон Українських Січових Стрільців добровольцями записувалися юнаки, які гуртувалися в молодіжних організаціях "Пласт" і "Сокіл" - цвіт української молоді.
  Похідним маршем стала пісня "Гей гу, гей га...", гімн пластового куреня "Лісові Чорти".
  Стрілецькі й козацькі пісні для хорового виконання опрацьовували видатні українські композитори-класики - Анатоль Вахнянин, Миколи Лисенко, Кирило Стеценко, Олександр Кошиць, Станіслав Людкевич, Василь Барвінський та інші композитори.
  У цій роботі козацькі, стрілецькі та повстанські пісні подані в хоровому опрацюванні Остапа Нижанківського (1863-1919) ("Ой, на горі там женці жнуть"), Миколи Леонтовича (1877-1921) ("Зажурились галичанки"), Євгена Козака (1907-1988) ("В'язанка українських народних пісень"), Івана Недільського (1895-1970) ("Засяло сонце золоте"), українським хоровим диригентом із Канади Степаном Гумініловичем ("Розпрощався стрілець") та сучасними диригентами й композиторами - Миколою Колессою (1903) ("Тиха вода" та "Пиймо, друзі"), Андрієм Кушніренком (1933) ("Сивий коню"), Павлом Зібровим (1957) ("Стрілецький романс"), Богданом Антковим (1942) ("Вперед, вперед", "О, Україно" на слова М. Вороного) та іншими митцями.
  Оригінальні твори на стрілецьку тематику писав відомий диригент із США Григорій Китастий, серед яких особливу популярність здобула "Пісня про Тютюнника" на слова Івана Багряного.
  Останніми роками у професійній хоровій культурі відродився інтерес до стрілецьких і повстанських пісень. Цей жанр пісень найактивніше озвучує чоловіча хорова капела "Боян", представивши слухачам такі концертні циклові програми як "Пісні визвольних змагань", "Зажурились козаченьки", "Героїчний епос українського народу", "Канти".

                                       Ольга Бенч,
                                       Кандидат мистецтвознавства
                                       професор Національної музичної академії України
                                       ім. П.І. Чайковського.
Go to the top of the page
+Quote Post
combinator
post Sat 27-May 06, 16:52
Пост #8


Member
**

Група: Активні Учасники
Повідомлень: 16
З нами з: 23.05.06
Пірат №: 3.014Дякую! дуже сподобалось =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Andreys
post Mon 5-Jun 06, 2:32
Пост #9


Unregistered

wybacz.. ne pobaczyw.. til'ki pobaczyw szo pysze zahowanyj tekst smile.gif DJAKUJU ZA MUZYKU
Go to the top of the page
+Quote Post
Zmiyko
post Fri 23-Jun 06, 17:16
Пост #10


новенький
*

Група: Учасники
Повідомлень: 1
З нами з: 25.05.06
Пірат №: 3.041Слава Україні!!! Альбом супер! Та нажаль пише що немає джерел sad.gif Хоча може я ще не докінця розібрався з програмою. Автору - СПАСИБІ за те що він справжній українець та поважає наших героїв. Героям слава!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
laks
post Fri 23-Jun 06, 18:36
Пост #11


Unregistered

QUOTE(Zmiyko @ Fri 23-Jun 06, 18:16)
Слава Україні!!! Альбом супер! Та нажаль пише що немає джерел sad.gif  Хоча може я ще не докінця розібрався з програмою. Автору - СПАСИБІ за те що він справжній українець та поважає наших героїв. Героям слава!
*

- hi.gif
A, що альтернативні посилання не працюють.... Відносно джерел у Віслюку (в мене той звіряка не завжди коректно працює і сам не часто можу уплоудом нету займатись). А чому мало джерел, бо всі собі записують а іншим не лишають файли.
Go to the top of the page
+Quote Post
SergZ
post Thu 12-Oct 06, 19:54
Пост #12


Unregistered

ДУЖЕ гарна збірка й виконання!!
Дякую!

Для цінителів аналогічної музики - раджу заглянути ще сюди =
http://oun-upa.org.ua/audio/
Go to the top of the page
+Quote Post
ftbf
post Fri 21-Dec 07, 11:45
Пост #13


Member
**

Група: Учасники
Повідомлень: 14
З нами з: 22.12.06
Пірат №: 5.110Вже десь місяць намагаюсь стягнути з муля. зупинився на 97.7% sad.gif лінки з рапіди та ап-файл не працюють sad.gif Допоможіть!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BANDERIVETS
post Thu 15-May 08, 5:56
Пост #14


Unregistered

Слава Україні!
щось я не можу скачати,може Я дасть правильне посилання...
Go to the top of the page
+Quote Post
Jan2008
post Tue 3-Jun 08, 18:13
Пост #15


новенький
*

Група: Учасники
Повідомлень: 9
З нами з: 23.04.08
Пірат №: 17.080Ціную такі патріотичні пісні. Нажаль, в інтеренеті не вдалося знайти - інформації вкрай мало. Допоможіть скачати цей альбом. Буду дуже вдячний!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 

Текстова Версія Поточний час: 17.04.21, 2:38
Українська версія Invision Power Board (Free Trial) v.2 © 2021  IPS, Inc.